Активісти проаналізували програму кандидатів у президенти. Цікаві дані

news-image: Активісти проаналізували програму кандидатів у президенти. Цікаві дані
Сьогодні, 21 березня в Івано-Франківську ГО “Центр UA” презентував результати аналізу передвиборчих програм ТОП-10 кандидатів у президенти.

Координатор мережі ГО “Центр UA” в Івано-Франківській області Андрій Фендик зауважив, що 10 кандидатів відібрали на основі рейтингу Київського Міжнародного Інституту Соціології, багато чого брали з опису кандидатів у президенти з сайту ЦВК, якщо були неточності - звертались у штаб кандидатів, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

"Якщо говорити про реформу правоохоронних органів, то Петро Порошенко хоче посилити спроможність спецслужб. Троє кандидатів зазначили, що планують обмежити повноваження ГПУ, СБУ та Нацполіції впливати на економічну діяльність, четверо кандидатів взагалі не мають позиції",- розповідає координатор.

За словами Фендика, половина кандидатів не мають позиції щодо співпраці України з ЄС. Це Олег Ляшко, Олександр Вілкул, Олександр Шевченко, Ігор Смешко та Юрій Бойко. Чітку позицію має тільки Руслан Кошулинський - "ЄС та утворення Балто-Чорноморського союзу".

"З НАТО теж цікаво. Олександр Шевченко, Олег Ляшко не мають чіткої позиції.  Позаблоковість - Олександр Вілкул та Юрій Бойко. Для прикладу в програмі Олександра Вілкула написано, що участь в будь-яких блоках - проти Конституції України. Прихильників вступу в НАТО, як бачимо, є багато. Кожен кандидат по-своєму бачить це. Володимир Зеленський - після референдуму. Петро Порошенко - в ЄС подати заявку у 2023 році, після отримання членства подавати в НАТО. Руслан Кошулинський - Досягти чітких гарантій і термінів вступу в НАТО",- пояснює координатор.

У пункті "Україна і США" пряму військову угоду пропонує Руслан Кошулинський та Олег Ляшко. Стратегічне партнерство - Петро Порошенко, Володимир Зеленський та Анатолій Гриценко. Не мають позиції четверо кандидатів у президенти. 

У відносинах з сусідами, каже Андрій Фендик, багато хто вказує саме про відносини з країною-агресором.

"У програмі Руслана Кошулинського чітко вписано розірвати всі дипломатичні та економічні відносини з Росією. Не мають позиції - Олег Ляшко, Олександр Вілкул та Ігор Смешко. Інші кандидати вибирають подолати протиріччя, продовжити санкційний тиск і різні загальні фрази. У багатьох кандидатів у президенти деякі речі не є прописані в загальному контексті, тому ми зверталися до них за уточненням",- наголошує координатор центру.

Нагадаємо, раніше “Центр UA” презентував програму для аналізу передвиборчих програм.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 21.03.2019 16:43
загрузка...