Архітектори розповіли, як відновлять підземелля франківської ратуші

news-image: Архітектори розповіли, як відновлять підземелля франківської ратуші
Сьогодні, 28 січня відбулося засідання консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Управлінні архітектури, дизайну та містобудівної діяльності.

Серед іншого розглянули проєкт реставрації та пристосування підземель ратуші, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Очільник відділу охорони культурної спадщини Володимир Ідак розповів, що будівля ратуші має багато проблем з комунікаціями: водовідведення, вентиляція.

"Починати потрібно з фундаментальних речей. Тож був розроблений проєкт пристосування підвальних приміщень. За СРСР підземелля були закриті, адже їх вважали бомбосховищем. Втім вони для цього не придатні",- каже Ідак.

Перед початком засідання для членів ради провели екскурсію підземеллями ратуші. Зокрема показали приміщення в якому планують розмістити зал урочистих подій, камери в яких утримували ув'язнених та ін.

"Підвал - це зразок першого застосування монолітного залізобетону. Посередині є дві залізні колони, які ми плануємо демонтувати, адже вони не несуть конструктивного навантаження. Вартість робіт складе більше 13 мільйонів",- пояснив Ідак.

У свою чергу Володимир Качмар - автор пристосування підвальних приміщень ратуші розповів, що проєкт пройшов експертизу, отримав дозвіл Мінкульту на реставрацію.

"Ми дослідили всі існуючі конструкції починаючи від фундаменту до даху. Перша дерев'яна ратуша згоріла, друга ратуша з дерева і цегли також згоріла, третя була зруйнована московською артилерією. Влада вирішила, що відбудовувати немає що і треба будувати нову. В підвалі передбачалися склади, а сама ратуша була дуже формальним приміщенням. Перший поверх використовувався під єврейські магазини. Ми зробили креслення всього підвалу, далі були конструкторські дослідження",- каже архітектор.

У планах відкрити залу урочистих подій для зустрічі делегацій, розібрати замуровані чотири вікна, облаштувати ліфт для людей з обмеженими можливостями.

"Вхід з боку фонтану буде запасним. Основним стане вхід з боку Площі ринок 5. Підлоги в арештантських камерах ми хочемо реставрувати. Також в проєкті передбачено відкриття чотирьох світлових ліхтарів. Багато робіт заплановані і на терасі де буде головний вхід",- пояснив автор проєкту.

В проєкті також передбачено вентеляційно-теплове опалення, додаткова гідроізоляція, каналізація, освітлення.

До теми: У франківській Ратуші відкриють підвал та облаштують музей

Читайте нас у FacebookTelegram, та Instagram. Завжди цікаві новини!


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 28.01.2020 16:32
загрузка...