Без паніки: У водоекотехпромі наголошують, що вода з крану - не синя і не отруйна

news-image: Без паніки: У водоекотехпромі наголошують, що вода з крану - не синя і не отруйна
У понеділок, 24 вересня франківка Галина Довбуш в мережі виклала світлини синьої води, яка текла зранку у неї з кранів.

Жінка пише, що вода мала різкий хімічний запах, нічим не кращий за «Доместос». Через деякий час до неї приїхали працівники «Водоекотехпрому» та забрали воду в лабораторію на аналіз.

Як розповів у розмові з журналісткою Бліц-Інфо прес-секретар «Івано-Франківськводоекотехпрому» Володимир Шпег, у містянки відібрали дві проби води – ту що текла із крана в обід, та ранкову – синю.

Результати аналізу проби "обідньої" води показали, що вода відповідає нормам:

Колірність 2,53о≤ 35о
Мутність ≤ 0,58 мг/дм3, що відповідає нормі
Запах 1/1 (при 20оС та 60оС відповідно) у той час як норма≤ 2.

Синю воду у лаболаторії не перевіряли. Мовляв, й так зрозуміло, що присутня "хімія", наймовірніше - побутова. 

За словами Шпега, того ж дня згідно графіку проводили відбір води з насосної станції, що знаходиться поруч будинку заявниці. Відтак, всі результати відповідають нормам «Гігієнічних вимог до питної води, призначеної до споживання людиною». 

«Вода, яку відібрала мешканка Крихівців зранку, мала яскраво синій колір та різкий запах побутової хімії. Відтак опитування мешканців багатоквартирного будинку показало, що ні в кого з них не було синьої води. Водночас на момент аварійного відключення електроенергії жодних робіт не проводилось, що могло спричинити зміну забарвлення води, а також вплинути на їх якість. Щоб запобігти гідравлічним ударам та щоб людям не пішла вода мутна ,тобто не було ржавчини, після подання напруги тиск на трасу ми нарощували поступово», - запевняє прес-секретар.

У "Водоекотехпромі" зазначають, що через цей пост серед мешканців міста почалась паніка.

"Диспедчерська служба отримала багато дзвінків з цього приводу. Втім, хвилюватися нічого. Тож просимо мешканців міста не сіяти паніку і не розповсюджувати інформацію, що вода отруєна і споживати її не можна. Адже якість води відповідає усім вимогам ДСанПіН", - каже речник комунпідприємства.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 25.09.2018 16:56
загрузка...