Брюссель погрожує Газпрому забороною на трубопровід в обхід Україні


Трубопровід Газпрому Південний потік не зможе працювати в Євросоюзі, якщо не підкориться європейськими законами в енергетичній сфері, а узгодження може зайняти кілька років, повідомила Єврокомісія, передає Reuters.

ЄС не дозволяє постачальникам енергоносіїв володіти трубопроводами, якими вони користуються для доставки палива споживачам. Незважаючи на це, Газпром в листопаді почав будувати ділянку Південного потоку в Сербії, а заступник голови Газпрому Олександр Медведєв повідомив на зустрічі в Брюсселі, що компанія вже знайшла покупців на весь передбачуваний обсяг газу в 63 мільярди кубометрів на рік, повідомляє "Кореспондент".

"Можу сказати відкрито і відверто, що Південний потік не буде діяти на території Європейського союзу, якщо не буде відповідати законам ЄС", - заявив на тій же зустрічі чиновник енергетичного департаменту Єврокомісії Клаус-Дітер Борхардт. 

"Можу лише підтвердити нашу готовність до конструктивної роботи. Це займе не місяці, на це буде потрібно, можливо, два роки", - сказав Борхардт, додавши, що закон не забороняє Газпрому будувати трубопровід. 

Єврокомісія підозрює російського газового монополіста у зловживанні домінуючим становищем у Центральній та Східній Європі, і Газпром найближчими днями піде на поступки Євросоюзу, щоб уникнути цих звинувачень, сказав у середу єврокомісар з конкуренції Хоакін Альмунія. 

Газпром будує Південний потік, щоб постачати до Європи газ в обхід Україні й уникнути конфліктів із Києвом з приводу тарифів і цін на газ, через які Росія двічі припиняла постачання до Європи у розпал зими. Газпром повідомив у середу, що борг за газ Києва, чиє рішення відвернутися від ЄС заради співпраці з Москвою вивело на вулиці сотні тисяч обурених українців, перевищив $2 мільярди.