Буде як нова: Стало відомо, що робитимуть з пам'яткою архітектури на площі Ринок,5

news-image: Буде як нова: Стало відомо, що робитимуть з пам'яткою архітектури на площі Ринок,5
Днями франківці здійняли в мережі хвилю обурення через будівельний паркан, який з'явився біля історичної кам'яниці на площі Ринок,5.

В цій кам'яниці колись народився і жив один із найвпливовіших фінансистів світу, радник кількох американських президентів, голова Федеральної Резервної Системи США у 1970-х роках, Артур Бернс. 14 років тому будинок був визнаний аварійним, дах і внутрішні перегородки частково обвалилися.

Втім, поява будівельного паркану біля пам'ятки архітектури стривожила франківців. Люди бояться, щоб на її місці не виросла чергова багатоповерхівка, як це сталося з кількома історичними будинками у Франківську.

Як запевнив в розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо заступник начальника управління архітектури – начальник відділу генерального плану Артур Прокіпчук, будівлю буде перебудовано (перекладено) з повним збереженням фасаду та пристосуванням горищного простору.

"Інвестором є власник приміщення на першому поверсі. Він запропонував проект відновлення будівлі, домовився з мешканцями будинку, що після завершення робіт вони отримають свої квартири. Будинок буде відновлений до первісного стану. Єдина відмінність - це зміна кута даху. Добудовувати вище немає куди, оскільки у сусідній багатоповерхівці з того боку є вікна і люди не дозволять, щоб їм забудували вікно, окрім того ми за цим будемо стежити. Це адекватний інвестор, який не має намірів щось кардинально змінювати", - запевнив архітектор.

За словами Прокіпчука, у 2005 році був наданий висновок Львівського науково-реставраційного інституту “Укрзахідпроектреставрація” про технічний стан будинку на основі детального інженерного обстеження.

"Рекомендуємо повну перекладку будинку з його відтворенням. Стан будинку старий і ветхий. Фізичний знос будинку становить 78%, існуючий конструктивний стан елементів не може забезпечити надійність тап безпеку для подальшої експлуатації будинку", - йдеться у висновку, - тобто 15 років тому він вже був в аварійному стані і за цей час нічого не покращилося", - пояснює архітектор.

Загалом, каже Артур Прокіпчук, планується що перший поверх і підвал будуть нежитлові приміщення громадського призначення, а 2-3 поверх - квартири.

"Це дуже компактний будиночок. Загалом там буде 4-6 квартир і пристосоване горище з великим даховим вікном. Декоративні елементи і голови оленів з фасаду мають зняти і реставратори їх відновлять. Також відреставрують двері. Замовник вже звернувся, щоб ми порадили, хто може це зробити. Він сам все фінансує. Відновлення займе трохи більше півроку. Там є технологічні проблеми будівництва, адже будівля затиснута між іншими і немає де поставити кран. Саме тому паркан довелося встановити на дорозі", - каже заступник начальника.

Артур Прокіпчук зауважує, що сусідні будинки в такому ж стані і було б добре зробити комплексну реконструкцію-реставрацію від будинку №5 до повороту на Тринітарської, як це роблять у Європі. Втім, ніхто з власників ще не звертався з бажанням взятися за таке.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 01.08.2019 19:19
загрузка...