Чому кімнатні рослини не приносять вам користі – пояснюють вчені


Рослини можуть прикрашати будинок або офіс, але твердження про їхню здатність очищувати повітря – значно завищені.

Нове дослідження підтвердило, що кімнатні рослини майже не приносять користі, якщо, звісно, ви не перетворите свою вітальню в лігво Тарзана, пише УП Життя.

Тільки тоді ви відчуєте переваги кімнатних рослин, йдеться уповідомленні Дрексельського університету.

Вчені вважають, що для досягнення такого ж ефекту очищення повітря, як при відчиненій парі вікон або при використанні системи вентиляції, потрібно від 10 до 1000 рослин на квадратний метр.

Рослини просто занадто повільно фільтрують поширені в повітрі токсини, відомі як леткі органічні сполуки (ЛОС), наприклад, бензол, стверджує Майкл Ворінг, професор архітектурного та екологічного проектування в Дрексельському університету.

Ці сполуки з’являються після спалювання деревини, вугілля і бензину та можуть викликати подразнення очей, носа і горла, часті головні болі і навіть рак легенів.

Гучний експеримент, який створив міф про кімнатні рослини як очисників повітря, провело НАСА у 1989 році.

Звісно, якщо в космосі хочеться провітрити корабель, ви не можете просто відчинити вікно. 

Тоді НАСА в пошуках способів очищення повітря на космічних станціях оголосило, що рослини можна використовувати для очищення повітря від шкідливих речовин.

Проте стерильні камери не мають нічого спільного з повітрям в більшості будинків – і рослини не встигають вловити потоки повітря, щоб ефективно його очистити.

Та все одно не можна сказати, що кімнатні рослини не приносять жодної користі. Наприклад, простий фотосинтез видаляє вуглекислий газ і повертає кисень в повітря.