Чим унікальна Церква Благовіщення Пресвятої Богородиці у Коломиї

news-image: Чим унікальна Церква Благовіщення Пресвятої Богородиці у Коломиї
Церква Благовіщення Пресв.Богородиці у Коломиї заснована у 1587(1709).

Благовіщенська церква може вважатися найдавнішим зразком гуцульського дерев’яного храму, який зберігся до нашого часу, йдеться на сторінці ДОРОГАМИ ДО СВЯТИНЬ.

Незважаючи на існування двох точок зору щодо дати зведення церкви (1587 р. та XVIII ст.), натурне обстеження головних архітектурно-конструктивних вузлів будівлі дає змогу віднести її будівництво на кінець XVI ст.

Церква є хрещата в плані, з одним верхом, дахи і стіни під гонтом. У 1845 р. за о. Івана Озаркевича, церква перебудована (розширена) стараннями Григорія Лехніка і Михайла Лойвонюка (згідно напису на втраченому надпоріжнику вхідних дверей в новий південний бабинець). Тоді ж в церкві був встановлений новий, чотириярусний, різьблений і золочений іконостас, який замінив давніший. Дзвіниця, збудована у XVIII ст., є найпоширенішим на Гуцульщині різновидом дерев’яної дзвіниці типу “четверик на четверику”.

Перший ярус - зрубний четверик, 2-й - відкрита аркада-галерея, увінчана невисоким наметовим дахом. Подвір'я храму з боку вулиці обгороджене, на нього веде гарна брама з дашком, зроблена в гуцульській традиції.

Після тривалої боротьби з московським патріархатом, церква знову належить УГКЦ. Обов'язково має бути внесена до пам'яток світової спадщини ЮНЕСКО.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 09.01.2019 21:12
загрузка...