Делегація з Прикарпаття вшанувала пам'ять Степана Бандери у Мюнхені

news-image: Делегація з Прикарпаття вшанувала пам'ять Степана Бандери у Мюнхені
19 жовтня у Мюнхені пройшли жалобні заходи з нагоди 60-х роковин смерті ідеолога українського національно-визвольного руху Степана Бандери.

До вшанування пам'яті провідника ОУН приєднались діаспори з багатьох країн світу: Австралія, США, Канада, Греція, Португалія, Іспанія, Італія та інші. Делегація з Івано-Франківщини теж віддала шану Степану Бандері, пише Бліц-Інфо.

В рамках відзначення 60-роковин смерті ідеолога провели конференцію, панахиду та академію, присвячену постаті.

Додамо, вже не перший рік в Україні говорять про переховання Степана Бандери на Батьківщині. Директор Музею визвольної боротьби Ярослав Коретчук у розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо пояснив, що останній важливий крок зробили в Інституті національної пам'яті, який очолював Володимир В'ятрович. Там запропонували створити пантеон національних героїв - перенести їхні останки на територію України. Однак, ідею так і не втілили.

"Було навіть визначене приблизне місце - на Аскольдовій могилі. Але цей процес застопорився. Зараз будемо очікувати призначення нового керівника Інституту національної пам'яті та побачимо, чи буде продовжуватись справа. До слова, родина Бандери довший час була категорично проти перенесення праху в Україну, адже в країні не було чіткої політичної влади. Політична нестабільність спонукала нащадків дотримуватись ідеї, аби останки залишались на території Німеччини",- пояснює Коретчук.

Фото зі сторінки Ярослава Коретчука.

До теми: На фасаді франківської школи встановили пам'ятну дошку Андрію Бандері

В Івано-Франківську відкрили виставку особистих речей Степана Бандери

Читайте нас в FacebookTelegramта InstagramТільки найважливіші новини!


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 22.10.2019 19:50
загрузка...