Депутати облради оглянули спортивну інфраструктуру в Микуличині і Ворохті

news-image: Депутати облради оглянули спортивну інфраструктуру в Микуличині і Ворохті
Сьогодні, 15 листопада в Яремче відбудеться виїзна сесія обласної ради присвячена питанням спорту.

Втім, перш ніж перейти в сесійний зал, депутати облради вирішили оглянути наявну спортивну інфраструктуру, та на місцях дізнатися які є проблеми, інформує кореспондентка Бліц-Інфо

Зокрема, депутат облради Андрій Мироняк провів для колег екскурсію Микулинецькою школою. За його словами, цей заклад може похвалитися розвиненою спортивною інфраструктурою.

Директор школи Ярослав Венгреняк розповів, що в Микуличинській школі 807 дітей.

"Село розвивається, збільшується чисельність населення, росте кількість дітей. З кожним роком зростає й кількість бажаючих займатися спорту. Звичайно, це завдяки збільшенню спортивної інфраструктури. Треба сказати, що до цього дуже долучаєтся громада села, підприємці. Наприклад, ремонт спортивної зали, кошторис якої був понад мільйон гривень, ми зробити власними силами, без залучення грошей з бюджету", - підкреслив директор.

Також силами підприємців зроблено два майданчикм для мініфутболу, один з яких має обладнані місця для глядачів. Також є зал для контактних видів спорту, шашок та іншого.

"Відповідно, наші діти мають гарні успіхи у різних видах спорту. Беруть призові місця на змаганнях різних рівнів" - зауважив Венгриняк.

Заступник голови облради Василь Гладій зауважив, що такі гарні успіхи Микуличинська школа показує завдяки активній роботі громади, взаємодії громади та влади.

Опсля депутати поїхали у Ворохту, щоб оглянути в якому стані перебувають трампліни і скільки грошей необхідно на їх відновлення.

Як повідомив начальник управління спорту ОДА Орест Оклієвич, проблема полягає в тому, що трампліни перебувають у приватних руках. 

"Дуже мудрим рішенням було створити школу зимових видів спорту. Адже, на жаль, вся база разом з трамплінами перебуває в приватних руках. Ми вже добилися, що приватна структура віддає нашій школі трампліни в безкоштовну і безстрокову оренду, а приміщення на 5 років в оренду. На сьогодні вже вирішено питання про придбання покриття для двох найбільших трамплінів К90 і К70. Мільйон гривень вже виділили, а на наступний рік необхідно ще 350 тисяч. І ще потрібно зкласти в бюджет кошти на демонтаж старого і встановлення нового покриття", - каже Оклієвич.

Очльник обласного спорту запевнив, що стосовно цієї школи є дуже амбітні плани. тут планують не тільки розвивати стрибки на лижах з трампліна і лижне двоборство, але й відновлювати лижні перегони, біатлон та ін види спорту.

"В нас зараз двоє спортсменів потрапляють в тридцятку на континентальний кубок зі стрибків на лижах і один юний спортсмен поїде на зимові юнацькі олімпійські ігри які розпочнуться 3 січня у Швейцарії", - анонсував Оклієвич.

Водночас, як зауважив голова облради Олександр Сич, з бюджету виділяють додаткові гроші на спорт різними шляхами і механізмами – чи то через конкурс проєктів громад, чи то через відновлення програм будівництва спортивних майданчиків зі штучним покриттям.

"Ми не можемо виділяти кошти на об’єкти, які належать не до державної чи комунальної форми власності. Коли ми сьогодні бачили випадок безгосподарності на унікальних трамплінах у Ворохті, то ми маємо саме цей випадок – коли трампліни належать частково приватним особам, а частково громадським структурам. При всьому нашому бажанні ми не маємо законних підстав вливати сюди кошти. Ми будемо вести розмову про те, щоб якимось чином або частково або повністю цей об’єкт залучити у спільну власність громади області і тоді ми можемо ці кошти виділяти. Спорт в області має хороші умови для розвитку, але ці умови не є абсолютно достатні. Думаю, що без зміни державної політики по відношенню до спорту в одній окремо взятій області ми не зможемо сприяти ідеальних умов для нього. Не розвиваючи масового спорту ми не будемо мати тої бази де з'являються олімпійські чемпіони", - наголосив голова.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 15.11.2019 10:32
загрузка...