Дівчинка витратила понад 45 тисяч гривень на покупки в грі Roblox


Восьмирічна дівчинка із Рексема (Уельс) за три дні витратила 1 450 фунтів (орієнтовно 46 300 гривень) на покупки в багатокористувацікій онлайн-грі Roblox. Кошти використали в якості заборгованості по кредитній карті батьків.

Що сталося

Видання BBC стверджує, що дитина змогла скинути налаштування безпеки iPad і зробити покупки після того, як додала свій відбиток пальця в Touch ID. Все це відбулося без відома батьків.

Дочка Кеті Філліпс скинула налаштування безпеки, щоб встановити свій відбиток пальця для здійснення покупок, – пише BBC.

Скільки витратила дитина

Як повідомляють представники банку Barclaycard, кредитна карта якого була використана, дочка пані Філліпс протягом триденного періоду накопичила борг в розмірі 1 890 фунтів (близько 60 300 гривень) і зробила в цілому 255 покупок ціновий діапазон яких починається від 99 до 99,99 фунтів стерлінгів.

Що відомо про гру Roblox? 

Це багатокористувацька онлайн-платформа, яка дозволяє користувачам створювати свої власні ігри та грати в створені іншими користувачами проєкти. Вона побачила світ в 2005 році. 

Реакція батьків та банку

Батьки в даній ситуації свою провину не визнають. На їхню думку, дочка не знала про те, що розплачується реальними грошима і що це означає.

Вони розповідають, що придбали iPad дочці на Різдво. Батьки відключили функції чату в іграх, заборонили соціальні мережі та навіть створили обліковий запис для дітей.

"IPad був її подарунком мрії. Вона не мала поняття, що таке пароль", - каже мати..

У відповідь на прохання скасувати покупки, представники Barclaycard заявили, що зробити це не вийде і борг доведеться повернути.

На жаль, клієнти несуть відповідальність за транзакції, авторизовані з використанням біометричних даних та Apple ID, тому ми не можемо відшкодувати збиток. Незважаючи на це, ми співчуваємо ситуації і плануємо не нараховувати відсотки за цими угодами. У Apple є низка функцій, які допомагають контролювати витрати, наприклад, можливість відключення внутрішньоігрових покупок,– висловилися в кредитній організації.

Як виняток, в Barclaycard погодилися не стягувати відсотки з платежів, таким чином підсумковий борг був знижений з 1 890 до 1450 фунтів стерлінгів.