Дія тестує електронні водійські права


11 грудня 2019 року запустили бета-версію додатку «Держава у смартфоні». Перші послуги, які буде підтримувати цифровий сервіс «ДіЯ» — використання техпаспорта та електронних водійських прав.

Що таке «Дія»?

Проєкт «Держава і я» або «Держава у смартфоні» — це нова структура управління в Україні, що передбачає переведення державних послуг в онлайн. Система дозволить населенню легко і швидко отримати ту чи іншу послугу, без простоювання в чергах, бюрократії та вимушених хабарів.

Не онлайн-страхуванням єдиним: електронні права та техпаспорт

На сьогодні в Україні існують сервіси онлайн страхування, і законодавчо закріплена чинність електронних полісів автоцивілки та турстраховки. Функціонал першої версії «Держави у смартфоні» — крок вперед у розвитку діджиталізації даних послуг на державному рівні. За 2019 рік водії сплатили 71 млн грн штрафів за відсутність посвідчення чи техпаспорта. Найближчим часом забуті водійські права перестануть бути проблемою, адже е-документ завжди буде доступний в особистому кабінеті додатку.

Тестування

Бета-реліз спочатку буде доступний обмеженій кількості осіб. Перші 20 000 людей із чинним техпаспортом та водійськими правами, які зареєструвалися, зможуть протестувати додаток. Застосунок доступний для користувачів iOS та Android. Тестування проходитиме у декілька етапів, починаючи з 16 грудня.

Що далі планують реалізувати у додатку «Дія»?

На офіційному сайті «Держави у смартфоні» зазначені основні напрямки, над якими працює команда:

  • Єдиний електронний кабінет для доступу до послуг;
  • e-Health — е-система охорони здоров’я;
  • єМалятко — е-послуги, пов’язані з народженням дитини;
  • Smart ID — е-ідентифікація за допомогою цифрового підпису;
  • Mobile ID — мобільний е-підпис;
  • e-Вибори — технологія прозорого голосування за допомогою смартфона та автоматизованого підрахунку голосів;
  • e-Пенсія — скасування подачі довідок для виходу на пенсію та заміна бюрократичного процесу електронними взаємодіями;
  • Скасування довідок — заміна паперових документів електронними взаємодіями між держструктурами;
  • Банківський рахунок для бізнесу онлайн — спрощення відкриття рахунку для прискорення започаткування бізнесу.

Уряд встановив мету перевести 100% державних послуг в онлайн до 2024 року. При цьому реалізація даної цілі повинна спростити життя українців. Замість десятка папірців — одна онлайн-форма, замість заплутаних процесів — зрозумілий електронний сервіс для всіх.