Економіст Галина Карп: Розвиток України має опиратись на середній клас

news-image: Економіст Галина Карп: Розвиток України має опиратись на середній клас
Виборча кампанія в Україні з дострокового обрання парламенту підходить до завершення. Вже за тиждень прикарпатці обиратимуть, хто представлятиме їх інтереси в новому парламенті.

Згідно з останніми соцопитуваннями, партія "Сила і честь" має високі шанси потрапити в Раду — вона на шостому місці.

З чим йдуть у Верховну раду, хто в команді та які перші кроки в парламенті кореспондентці Бліц-Інфо розповіла голова обласного осередку партії "Сила і честь", заслужений економіст України, кандидат економічних наук Галина Карп.

- Партія «Сила і честь» є новою в українській політиці. Чим вона відрізняється від інших партій? Які головні аспекти вашої програми?

- «Сила і честь»  - це політична партія консервативної демократії, яка прагне до сталого розвитку нашої держави. Наша мета закласти міцний фундамент справжньої демократії в Україні, запровадивши розвиток країни за трьома ключовими принципами:

Перший – це поява в нашій державі потужного середнього класу з високим рівнем достатку та політичної культури, який мав би складати щонайменше третину населення. І ми прагнемо, щоб до цієї категорії відносилися працівники освіти, культури, а також пенсіонери, які за своє життя заслужили право на гідну можливість жити і оздоровлюватись.

Другий - максимум функцій держави має бути делеговано органам місцевого самоврядування. При цьому має бути забезпечено чітке розмежування функцій органів судової, виконавчої та законодавчої влади. На жаль, цього у нашій державі наразі немає.

Третє – політична стабільність в державі можлива за умови існування декількох справжніх демократичних партій з чіткою ідеологією. На відміну від того, що у нас зараз є, коли багато партій не мають ідеології. Окрім того, сьогодні немає юридичного захисту позапартійних професіоналів в органах влади від можливого партійного і кланового впливу на них.

Якщо говорити про головні аспекти програми, то ми виступаємо за євроатлантичний інтеграційний курс, розвиток стратегічного партнерства зі США, за гідні умови служби й життя для військовослужбовців, ветеранів та членів їх сімей, невідворотність покарання за корупційні злочини, забезпечення функціонування єдиного медичного простору, як системи доступної та своєчасної, рівної та якісної медичної допомоги, демонополізацію, деолігархізацію, деофшоризацію, дерегуляцію, детінізацію економічних відносин.

Особисто мені в цій партії близький економічний напрямок розвитку — підготовка нової економічної політики, яка базується на розвитку малого та середнього бізнесу. Загалом, програма партії — це гімн середньому класу.                

- Ваша партія висунула на Прикарпатті двох кандидатів-мажоритарників. Розкажіть детальніше, хто ці люди?

- Сьогодні Україна обрала нового президента. Людину з креативними ідеями, та баченням змін на краще. Втім, у його команди недостатній управлінський досвід для початку цих змін і для впровадження нового законодавства. Тож професіонали з нашої партії, які мають багатий управлінський досвід в органах місцевого самоврядування, юриспруденції зможуть підготувати пакет законопроектів для цих змін.

В нас є два кандидати мажоритарники: по 88 окрузі Мирослав Григорчук - викладач, фінансист, юрист, кандидат юридичних наук, сфера наукових інтересів якого - захист прав та законних інтересів фізичних осіб та суб’єктів підприємницької діяльності. Це людина, яка готова з першого дня готувати проекти законів, як фаховий юрист.

По 89 окрузі ми висуваємо Василя Якібчука — людину з багаторічним управлінським досвідом, який сьогодні працює сільським головою Шешоріської сільради. Він має достатньо досвіду в органах місцевого самоврядування, щоб готувати закони для покращення реформи децентралізації.

- Чи є у вашої партії план, як вирішити найболючіші питання, які хвилюють українців – війна, безробіття, низькі зарплати?

- В нашої партії є чітка програма у всіх цих напрямках. За її підготовкою стоять професіонали, які готові з перших днів приходу в парламент подати законопроекти, які б якнайшвидше покращили ситуацію в державі. Але ми мусимо розуміти, що вирішити все за одну мить неможливо, втім показати перспективу розвитку, стратегію цих змін можна досить швидко.

Що стосується війни, то в лідера нашої партії Ігоря Смешка є таємний план врегулювання і виходу з ситуації на Донбасі. Я йому вірю, адже він — людина з великим досвідом у сфері державної безпеки і оборони, експерт у багатьох міжнародних колах. Він готовий озвучити свій план найближчим часом.

-  Які першочергові законопроекти плануєте подавати на голосування в Раді?

- Перші законопроекти, які ми хочемо представити у парламенті — це перш за все про депутатську недоторканість, яку обговорюють вже давно, але поки безрезультатно. Другий законопроект – це відповідальність за кнопкодавство, оскільки ми знаємо ситуацію, коли в залі немає депутатів, а рішення приймаються. І найважливіший законопроект стосується скорочення депутатського корпусу до 250 осіб. Ми пропонуємо запровадити двопалатний парламент. Друга палата — це сенат, щоб наші міста могли бути представлені у Верховній раді. По двоє людей від області — загалом 50 чоловік. Цього достатньо.

- З ким СіЧ готова співпрацювати у раді. Якими будуть визначальні критерії?

- Я впевнена, що наша партія у парламенті буде представлена досить достойно. Ми будемо консолідуватися з тими партійними силами, які налаштовані на рішучі, якісні зміни в державі. Водночас, хочу запевнити, що ми не будемо в коаліції з проросійськими силами, які сьогодні хочуть реваншу в нашій державі.

- Після виборів багато почали говорити про дефолт. На вашу думку, як економіста, чи це можливо і які наслідки це матиме для країни і для звичайних людей?

- Дефолт в економічному розумінні – це глобальна криза. Це неспроможність погасити як зовнішні так і внутрішні борги. Як економіст хочу сказати, що фінансова ситуація в державі протягом останніх 6-7 років стабільна. Щороку підвищується рівень ВВП. Звісно не такими темпами, як би хотілося, але за попередній рік він складав 3%. В нас наразі рівень зовнішнього боргу не критичний. Якщо брати у відношенні до ВВП то за останніх три роки він скоротився з 80% до 59%. Тобто, держава спроможна погашати свої зовнішні борги.

Для держави дефолт – це значне погіршення іміджу в світі. Зараз ми показуємо прояви росту економіки, що сприяє позитивному іміджу. У випадку дефолту ми будемо неспроможні платити за зовнішніми зобов’язаннями і інвестор буде остерігатися вкладати інвестиції в нашу економіку. Що стосується наслідків для населення – це глобальна інфляція, знецінення грошей. Якщо говорити по-простому, то багаті стануть багатшими, а бідні – біднішими. Олігархи зможуть скупити все що захочуть і ще більше збагатіють.

- Які бачите проблеми на Прикарпатті, на що будете звертати увагу в парламенті?

- Однією з глобальних проблем Прикарпаття є вирубка лісів. Необхідно чітке законодавство щодо посилення відповідальності за незаконну вирубку лісів. Окрім  цього, необхідне законодавство, яке б сприяло нарощуванню лісового фонду. Також в області є негативна екологічна ситуація. Адже наша область є другою в Україні за рівнем шкідливих викидів в навколишнє середовище. Тут також необхідно прийняти відповідні закони. І питання, яке важливе для всіх областей і нашої зокрема – це ремонт доріг державного значення. Цю роботу необхідно посилити, щоб наша область стала привабливішою для туристів і комфортнішою для мешканців краю.

На завершення хочу сказати, політична партія «Сила і честь» вірить у те, що Бог, свобода, сім’я і Україна є найвищими духовними цінностями нашого народу. Україні потрібна сила і честь. Українській владі потрібні сильні і чесні люди. Ми йдемо перемагати. Підтримайте нас.

На правах політичної реклами


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 15.07.2019 16:55
загрузка...