Експерти театрально фестивалю ГРА подивилися на «Гуцулку Ксеню» вживу


Експертна рада другого всеукраїнського театрального фестивалю-премії ГРА відвідала Івано-Франківськ.

Театрознавці переглянули виставу Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. І. Франка – «Гуцулка Ксеня».

Вистава увійшла до лонг-листа фестивалю і бореться за перемогу в номінації «За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу».

Нагадаємо, минулого року вистава театру ім. Франка «Гамлет» перемогла у ГРІ в номінації  «Найкраща експериментально-пошукова вистава».

Театрознавець,  кандидат мистецтвознавства, член експертної ради фестивалю-премії Світлана Максименко поділилася враженнями від творчо-робочої поїздки до Івано-Франківська: «Творчі відрядження до  Івано-Франківська для мене завжди  пов’язані  з  театральними подіями: фестивалі, прем’єри, зустрічі, інтенсивне мистецьке спілкування колег по фаху. І все це – на тлі спокійно-врівноваженого міського плину-ритму життя, яке,  у  порівнянні зі Львовом чи Києвом,  видається  аж надто спокійним.

Та це аж ніяк не стосується внутрішньо-закулісного життя Івано-Франківського національного академічного  драматичного театру  імені Івана Франка: там вирують ідеї, киплять пристрасті,  горять очі,  ллється піт і сльози молодої акторської команди на чолі  з  Ростиславом  Держипільським,   художнім керівником колективу.

Враження  від  самих відвідин  театру – дивовижно-забуті… Так зі мною було у далекому дитинстві.  Я б назвала це «живий театр»: переповнена зала (з рядами приставних крісел), квитки на місяць наперед випродані. Публіка  реагує незвично гаряче: аплодисменти, вигуки, жива реакція залу на кожен вихід акторів, їх «зоряно» прем'єрна  подача  (у цьому суть режисерської концепції) знаходить гарячий відгук у серцях глядачів і запалює у виконавців прагнення  дивувати, самолюбуватись (у високому сенсі цього слова). Смачно, живо, весело і красиво».

 Цьогоріч на етапі перегляду експертами лонг-листа у номінації  «За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу» з театром ім. Франка змагаються ще два колективи: Київський національний академічний театр оперети  виставою «Скрипаль на даху» та Одеський національний академічний театр опери та балету з постановкою «Орфей і Еврідіка».

Фінал фестивалю-премії ГРА проходитиме у листопаді в Києві.