Франківцям презентували унікальну відновлену скульптуру святого Алоїзія Гонзаги

news-image: Франківцям презентували унікальну відновлену скульптуру святого Алоїзія Гонзаги
Сьогодні, 15 листопада у Краєзнавчому музеї відкрилась виставка "Повернення сакральних реліквій" у межах проєкту "Врятуймо скарби разом!".

Уперше франківцям представили унікальну відреставровану скульптуру святого Алоїзія Гонзаги та скульптуру Ігнатія Лойоли, яка досі чекає на реставрацію, інформує кореспондентка Бліц-Інфо

Реставратор Соломія Сашків-Олійник розповідає, що святий Алозія Гонзага вважається покровителем молоді та студентства, тож символічно, що захід відбувся напередодні Дня студента.

«Ми презентуємо не тільки свою працю, але й історію святих. Єзуїти прийшли до Станіславова у 17 столітті, спорудили костел і колегіум. Костел єзуїтів будувався на тому місці, де зараз знаходиться Катедральний собор УГКЦ. Пізніше єзуїти звели ще один костел, він знаходиться на початку вулиці Грюндвальська. У часи служіння ордену в Станиславові мешканці з великою шаною ставились до святого»,- ділиться реставратор.

За словами франківки, скульптура довгий час зберігалась у реставраційній майстерні Краєзнавчого музею, а робота над нею тривала близько року.

«Скульптури виготовлені в 17-18 столітті. На технологічному рівні вони досконалі. Реставраційний процес був складний, адже скульптури в тодішніх умовах зберігання перебували в неналежному стані. Хочу зробити акцент на втратах атрибуту святого Алоїзія, у нього немає пальців. Ми припускаємо, що раніше він зображувався з лілею і хрестом. Ми не відновлювали втрачені деталі, а залишили так, як є»,- пояснює Сашків-Олійник.

Додамо, що фахівці вже готуються до реставрації наступної скульптури - Ігнатія Лойоли.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 15.11.2019 13:41
загрузка...