Франківець Данило Книшук розповів про свій проект скульптур "Особистості"

news-image: Франківець Данило Книшук розповів про свій проект скульптур "Особистості"
Днями в Івано-Франківську завершився фестиваль мистецтв "Карпатський простір". Серед 14 локацій франківці мали змогу побачити виставку скульптур "Особистості" франківця Данила Книшука.

Сьогодні, 8 травня, у холі драмтеатру скульптор поділився історією створення погрудь та враженнями від фестивалю, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Книшук ділиться, що учасником фестивалю став вперше, для нього це новий досвід.

"Хочу зазначити, що я вперше став учасником фестивалю. Це для мене свіжі враження. Скажемо, таке внесення світової культури у простір міста. Мені приємно, що мене запросили з проектом, над яким я вже працюю понад два роки"- розповідає скульптор.

Зауважимо, що скульптури франківця - це люди культури та мистецтва, яких знають і за межами України. Поштовхом до створення проекту послужила попередня портретна діяльність, а саме : портрети з натури Мирослава Поповича та Михайла Гринишина у 2014 році. На даний момент проект налічує понад 24 портрети.

"Спілкування з Михайлом Гринишиним дуже мене захопило, тому я вирішив зберігати аудіозаписи розмови з мудрими людьми. Вони ясно мислять і бачать набагато більше. З Мирославом Поповичем я також працював, записуючи бесіди. Ще у мене є погруддя Павла Піскуна, Олександра Печериці, Остапа Ступки, Івана Марчука, Наталії Ярошенко та багатьох інших",- пояснює чоловік.

Проект "Особистості" діючий та не має часу. Крім експозиції є ще медійна частина, тобто аудіозаписи та відеозаписи. Франківець розповідає, що з самого початку хотів робити скульптурний портрет.

"Скульптура глибше передається через портрет. А зараз мало хто займається зануренням в образ. Я вважаю, що потрібно займатись найскладнішим. Простішим - не цікаво",- додав скульптор.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 08.05.2019 13:13
загрузка...