Франківська журналіста "проінспектувала" умови на ринках міста

news-image: Франківська журналіста "проінспектувала" умови на ринках міста
Кілька тижнів поспіль жителі Івано-Франківська обговорюють бруд і сморід на ринках міста.

Я вирішила подивитися у яких умовах торгують, чи справді на міських торговицях жахлива антисанітарія?

...Прямую на центральний продуктовий ринок, бо на нього найбільше нарікають жителі та гості міста. Біля ринку—будівництво. Вже незабаром тут будуть нові приміщення для торгівлі. Але зараз ця територія обгороджена, а за кілька метрів—автостоянка. І за півметра від машин, у пилюці та бруді, кілька людей поставили пластмасові ящики застелили їх брудними газетами. На них виклали молоду картоплю та продають по 20 гривень за кілограм. Один з продавців за півгодини продав 12 кілограм картоплі.

«Чи добре вам із землі купувати, ця ж картопля брудна, і хтозна що на ній може бути!",--кажу жінці років 50, яка купила картоплю біля бруднющої автівки.

Пані каже, що це не моя справа, і вона купує продукти, де хоче. І якщо картоплю можна ще помити і почистити, то ставити в пилюку сир, сметану та фрукти взагалі неприпустимо. Але з землі та з пилюки торгують і цим.

«Чому ви тут торгуєте, он поруч спеціальні ятки, а за кілька метрів—зручний критий ринок?»,--запитую двох продавчинь.

Жінки кажуть, що тут їм зручніше, бо мало або зовсім не платять за місце. А на ринку за день торгівлі треба викласти 70 гривень, за торг із землі неофіційно платять 35 гривень працівникам, які збирають оплату за місця.

Можна й взагалі нічого не платити, але коли прийдуть правоохоронці, працівники ринку чи муніципальної варти, то треба швидко зібрати свій товар та…втікати і шукати інше місце.

Не краща ситуація з чистотою і біля яток, за місце торгівлі в яких люди платять. Там прилавки та ящики з продуктами брудні. Люди сидять на лавках, позаду яких багато різної тари та сміття. Непотріб продавці залишають або забирають раз в день. Викидають у сміттєві баки на ринках. Проте ці баки за годину-дві—переповнені, тому сміття носять у найближчі двори. Бракує й туалетів. Біля ринку—дві платні вбиральні, а ще одна—в торговому центрі. Та деякі продавці і покупці, нікого не соромлячись, не гребуть сходити до вітру й біля порожніх яток. 

На ринку, що на вулиці короля Данила, який називають найкращим у місті, продають продукти, молоко, м'ясо. Василь Паливода із села Петрилів Тлумацького району кілька місяців торгує тут городиною. Каже умови для продавців на цьому ринку — добрі: є вбиральня, кілька раз в день прибирають ятки і біля них. Та у вітряну негоду продавці потерпають від перетягів. Немає і стоків для води, тому під час та після дощів у продавців завжди мокрі ноги.

«У день за оренду одного метру прилавка ми платимо 12 гривень,--додає Анна Яковів з села Іванківка Богородчанського району, яка також торгує городиною.—Ми задоволені умовами, але покупців на цьому ринку значно менше, аніж у центрі. Проте нам тут добре, і торгувати там де брудно чи на землі, не будемо».

«На скарги людей щодо стану ринків міська влада відреагує та буде перевіряти чистоту ринків,--зазначив Михайло Смушак, директор Департаменту житлової, комунальної політики та благоустроюк.—Наразі в ІваноФранківську є 13 ринків».

А місць великої стихійної торгівлі, де продають зазвичай сільськогосподарську продукцією люди із ближніх сіл, є 8.

За 2019 рік складено 64 протоколи за торгівлю у невстановлених місцях.і передбачено штраф: 300-500 для фізичних осіб і 500-800—для підприємців. Зрештою штрафами не дуже хтось переймається. У мерії запропонували правоохоронцям направляти селян на облаштовані офіційні ринки. Також планують створити у кожному мікрорайоні міста кілька обладнаних яток для торгівлі сільгосппродукцією

Сабіна РУЖИЦЬКА, Експрес
Фото авторки


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 20.07.2019 18:20
загрузка...