Франківські студенти-гуртківці провели свою першу операцію на тваринці

news-image: Франківські студенти-гуртківці провели свою першу операцію на тваринці
На кафедрі клінічної анатомії та оперативної хірургії Івано-Франківського національного медичного університету відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка, яке проводив асистент Ігор Білінський.

Темою було «Виконання серединної лапаротомії на тварині, системна ревізія органів черевної порожнини (ОЧП), пошарове ушивання рани», інформує прес-служба вишу.

«Першу свою навчальну операцію, а саме серединну лапаротомію на тварині, проводила хірургічна бригада у складі студентів другого курсу медичного факультету, — розповідає Ігор Білінський. — Велика увага приділялася і підготовці до самої операції в умовах максимальної стерильності з метою дотримання усіх принципів асептики, що має вагоме значення у перебігу післяопераційного періоду, удосконаленні базових практичних навичок з обкладання операційного поля, правил користування та позицій утримування інструментів у руках хірурга, пошаровості роз’єднання та з’єднання тканин тощо».

Для кращого унаочнення хід операції усі присутні могли спостерігати на екрані за допомогою відеокамери та мультимедійного проектора.

За словами відповідальної за роботу гуртка, асистента Ольги Іванців, цьогоріч гурток кафедри налічує 79 студентів другого курсу. Тематика занять зорієнтована на практичну підготовку сімейного лікаря як на базових хірургічних навичках роз’єднання і з’єднання тканин, зупинки кровотечі, накладання різних швів на тканини, так і при невідкладних станах у хірургії.

На початку тематичних засідань гуртка студенти презентують короткі доповіді, обговорюють певну медичну проблематику, пригадуючи таким чином теоретичний матеріал з дисципліни, а тематичні заняття проводять почергово різні викладачі кафедри, кожен з яких має змогу поділитися власним досвідом, впровадити новітні методики викладання та підходу до організації самого засідання, що, очевидно, теж зацікавлює студентів.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 23.03.2019 22:17