Франківські вартові врятували життя чоловікові у якого зупинилось серце

news-image: Франківські вартові врятували життя чоловікові у якого зупинилось серце
Рятувальник та вартовий «Муніципальної варти» Івано-Франківська спасли життя чоловікові у якого зупинилося серце.

Сталося це сьогодні вранці. Неподалік ЦНАПУ на вулиці Галицькій. Що з чоловіком щось не так помітила чергова ЦНАПУ Лілія Лазовенко.

"Це була звичайна зміна з охорони комунального майна, а саме ЦНАПУ. Дивлюся йде повз нас чоловік. Та й упав. Я підбігла – він не реагує. Ні на голос ні на доторки. Відреагувала так, як нас вчили інструктори «Варти». Впродовж десяти секунд перевіряла чи є дихання. Слухала, дивилася на груди,намагалася відчути на на дотик. Нічого. Подзвонила на швидку, одночасно подзвонила черговому "Варти" -адже наш штаб неподалік…",- розповідає «вартова» Лілія Лазовенко.

Менш як за хвилину на місце з аптечкою прибув рятувальник варти Михайло Попадюк. Який саме чергував. Разом вони почали серцево-легеневу реанімацію. Іншими словами - непрямий масаж серця та штучне дихання. Рятувальники варти пройшли курс надання кваліфікованої першої медичної допомоги та мають відповідне обладнання, надане «Мальтійською службою допомоги».

До прибуття швидкої, завдяки діям «вартової» та «рятувальника» чоловік задихав. Його перевели у безпечне бокове положення та продовжили стежити за життєвими показниками. Медики, по прибутті ввели пацієнтові необхідні медикаменти і він прийшов до тями. При огляді виявили усі симптоми інсульту. Втім життя людини врятовано…

Нагадаємо, найціннішими є перших п’ять хвилин після зупинки кровообігу людини. Потім починаються незворотні зміни у мозку. А швидка зазвичай прибуває значно пізніше…


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 02.11.2018 19:50
загрузка...