Гірський рятувальник розповів про таємничу печеру на Піп Івані

news-image: Гірський рятувальник розповів про таємничу печеру на Піп Івані
Чутки про таємничу печеру на вершині Чорногори ходили давно. Раніше існування тут підземного розлому відчували люди із надздібностями, а років 15 тому допитливі місцеві мешканці у пошуках скарбів Довбуша знайшли вхід у печеру.

Вона знаходиться на висоті 1964 метри. Це лише на 58 метрів нижче від Обсерваторії. Всередині є верхній великий зал, кілька менших кімнат і близько 200 метрів досліджених ходів. У печері можливі обвали і вона є дуже небезпечною для відвідування туристами. Тому наразі вхід-щілину у неї закладено камінням.

БІЛИЙ СЛОН пропонує розповідь начальника Явірницького пошуково-рятувального відділення Василя Фіцака про цю унікальну знахідку. Він разом зі спелеологами неодноразово спускався у розлом.

За його словами, наступного року спеціалісти планують знову повернутися сюди з науковою експедицією, розчистити завали та скласти мапу печери. Адже, можливо, її ходи тягнуться на сотні метрів... Але найбільший інтерес знахідки - у науковому плані. Тож науковці Міжнародного наукового центру "Обсерваторія" працюватимуть разом із спелеологами й відкриють ще багато таємниць гори Піп Іван.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 22.07.2019 21:00
загрузка...