Голова облради Олександр Сич презентував свою монографію у Києві

news-image: Голова облради Олександр Сич презентував свою монографію у Києві
На етапі розбудови Української держави потрібно послуговуватися ідеями соціально-консервативного націоналізму.

На цьому наголосив голова Івано-Франківської обласної ради, заступник голови партії ВО "Свобода" з ідеологічних питань Олександр Сич під час презентації своєї монографії "Соціально-консервативний націоналізм" в Києві.

"В сучасних умовах націоналізм має бути не стільки революційний як на етапі визволення, скільки конструктивним і державотворчим. Бо самі націоналісти ще на зорі становлення ОУН стверджували, що становлення Української держави буде проходити в три етапи: визволення, становлення і закріплення. Етап визволення минувся, почався державницький етап. Закономірно, що на етапі визволення потенціал націоналізму був спрямований в революційне річище. Але коли ми перейшли в державницький етап, то цю потужну революційну енергію треба переспрямувати в конструктивне державницьке річище", - підкреслив Олександр Сич.

Автор вважає, що будь-яка націоналістична структура дбаючи про добро своєї нації, дбає за нього у всіх вимірах життя: економічному, політичному, соціальному, культурному.

"Зважаючи на те, що сьогодні катастрофічно зникає субстанція української нації, треба дбати про її виживання, тому сьогодні соціальна політика має бути на першому плані. Поряд зі збереженням ідентичності слід зберегти саму демографічну субстанцію нації від вимирання. Тому я говорю і про соціально-консервативний націоналізм, який має бути спрямований на виконання цих завдань", - наголосив свободівець.

Досліджуючи історію націоналізму в країнах Західної Європи, Олександр Сич стверджує, що сьогодні в Європі відбувається відродження націоналізму. 

"В більшості західних європейських держав націоналістичні партії входять до лідерів політичного процесу та до складу коаліційних урядів. Майже в кожній західноєвропейській країні націоналістичні організації існували буквально від закінчення війни і до сьогоднішнього дня. Деякі з них були в той час маргіналізовані як в Німеччині, деякі виходили на національний рівень, як то в Австрії чи Італії. Але суть в тому, що не було перервано традиції націоналізму. І хай націоналістичні організації в післявоєнний період були не в дуже привабливому стані, однак вони створили ту ланку, яка поєднала історичний націоналізм та сучасний і яка створила історичний ґрунт для успіху сьогоднішніх правих партій країн Західної Європи", - акцентував націоналіст.

Директор центру "Українські студії стратегічних досліджень" Юрій Сиротюк додав, що Європа є продуктом націоналізму.

"Провідні економічні країни світу базуються на націоналізмі, тому є величезний інтерес до націоналізму. Якщо ввести індекс англомовних книг по націоналізму, наприклад в Америці, то щороку виходять десятки багатотомних праць цієї тематики. На жаль, Україна як постколоніальна країна, відстає в цьому плані. Ми не бачимо ані ренесансу націоналізму при  владі, ані численних досліджень з націоналізму", – зауважив Юрій Сиротюк. 

"Монографія Олександра Сича сьогодні є дуже актуальна і дуже потрібна. Адже на тлі 30-40-х років нині дуже мало тих, хто займається властиво розробленням ідеології націоналізму", - додав головний ректор громадсько-політичного тижневика ОУН (б) Віктор Рог.

Джерело: сайт ВО "Свобода"

 


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 09.12.2019 11:49
загрузка...