Гори, каша на вогні і розваги: Як діти зі сходу таборують на Франківщині

news-image: Гори, каша на вогні і розваги: Як діти зі сходу таборують на Франківщині
Вже тиждень півсотні дітей з прифронтової зони відпочивають в пластовому таборі на Рожнятівщині.

53 маленьких східняків протягом 12 днів відпочиватимуть та знайомитимуться з традиціями Франківщини, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Як розповіла комендант табору "Час пригод" Уляна Кропинцева, цей табір для дітей Северодонецька і переселенців проводять вже втретє.

"Тут відпочивають діти з Алчевська, Макіївки, Северодонецька. Ми намагаємося зламати межу схід-захід, зруйнувати міфи і дати дітям основи пластування. Нам дуже приємно приймати тут дітей зі сходу. Окрім розваг у нас була тактична медицина, командоутворення. Діти почали поважати свій час і навчилися працювати в команді",- каже комендант.

За словами Кропинцевої, це дуже цікавий досвід, адже діти стикаються з випробуваннями, до яких вони не були готові, проте їдуть звідси дуже позитивно налаштовані.

Юна Аня Мельник з Северодонецька каже, що їй дуже тут сподобалося харчування.

"У нас гарні вожаті, нас смачно годують, навіть смачніше, ніж вдома. Дома я б такі каші не їла, а тут вони дуже смакують. А ще мене дуже вразили гори, тут так красиво",- каже дівчинка.

Вразила природа Карпат і Ярослава Бикова з Северодонецька. Хлопець ділиться, що повітря тут неймовірно чисте і він не може надихатися.

"Зранку прокидаєшься і бачиш таку красу. Я знайшов тут нових друзів. Нас навчають самообороні, орігамі, обіцяють що поведуть в гори",- каже хлопець.

Варто зауважити, що кожен день у дітей насичений різними розвагами, конкурсами, естафетами. Зокрема сьогодні для дітей провели майстер-клас з самооборони та змагання.

Як розповів представник ГО "Військово-патріотичний вишкіл "Патріот" Сергій Шаламай, від початку таборування, вісім інструкторів вчать цих діток виживанню в природі.

"Ми проводимо вишколи по домедичній допомозі, самообороні, вчимо готувати на вогні. Це потрібно проходити кожній дитині, адже вони живуть тільки гаджетами і не вміють виживати на природі. Так виховується більш здорова нація", - каже інструктор.

Після майстер-класів і розваг підлітки дуже зголодніли. Тож чергова група разом з інструктором приготувала на відкритому вогні смачнющий куліш. А поки їжа готувалась дітям розповідали про історію виникнення цієї страви, її користь, як її готували козаки в походах. 


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 11.09.2018 17:53
загрузка...