Християнський мурал. Сучасний погляд на сакральне

news-image: Християнський мурал. Сучасний погляд на сакральне
Фестиваль “Вгору серця” вже став традиційним для Івано-Франківська. Проте цьогоріч організатори підготували чимало новинок.

Однією з таких стала серія муралів на християнську тематику. Для початку обрали три локації в Івано-Франківську. Сьогодні громаді презентували перший – між будинками №1 та 9 на вул. Лепкого, що носить назву “Шнурки любові”. Про це йдеться на сайті міського голови Руслана Марцінківа.

Автор ідеї цього муралу – художниця Олена Смага, яка раніше створила ікону з аналогічною назвою. За її словами, зміст у тому, що наша любов йде до Бога через своєрідні нитки, навіть шнурки. І навіть в Святому Письмі є слова: “Я тебе буду тягнути шнурками любові”. Твір Олени на одному з міських фасадів втілювали: співорганізаторів фестивалю Ярема Стецик, Віталій Новий, Віталій Пернеровський, Валерій Твердохліб.

“Загалом, я підтримує ідею християнських муралів й те, що сакральне мистецтво трактується з сучасної точки зору. Важливо, аби митець міг достукатися до громади. Але це справа мистецтва, а наша – підтримати організаційно і фінансово, зокрема й фестиваль “Вгору серця”. І добре, що на цьому відкритті є священики, які теж підтримали цю ініціативу”, – зауважив міський голова Руслан Марцінків.

Директор КП “Простір інноваційних креацій “Палац”, який теж долучається до фестивалю, зазначив, що процес створення муралів супроводжували семінаристи. А ще з нагоди Великодня та “Вгору серця” на території Палацу відкрили виставку іконопису “Час сакрального мистецтва”.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 26.04.2019 17:14
загрузка...