Хуліган, який облив нечистотами Шевченка, заплатить штраф


Івано-Франківський міський суд визнав винним у хуліганстві мешканця Івано-Франківська Романа Копаницю, який вилив відро нечистот на народного депутата Олександра Шевченка.

13 червня 2019 року на народного депутата Олександра Шевченка напали в міському парку Воїнів-інтернаціоналістів і облили нечистотами. Після цього Шевченко у відеозверненні звинуватив у замовленні нападу близьке оточення ймовірного кандидата у депутати від “Слуги народу” Олександра Богачова, пише КУРС.

У матеріалах справи йдеться, що обвинувачений того дня був у міському парку Воїнів-інтернаціоналістів. Коли побачив Олександра Шевченка, до якого відчував неприязнь, хоча і не був з ним знайомий, взяв із машини відро фекалій та вилив на голову нардепа.

Фекалії нібито були придбані раніше для удобрення городу. Після цього нападник з місця події втік у напрямку вулиці Галицької.

У суді франківцець визнав провину і розповів свою версію подій. Начебто 13 червня він прокинувся зранку і вирішив підживити дерева. Взяв два порожні відра і поїхав на Набережну, де незнайомий чоловік за 200 грн набрав для нього відро фекалій.

Повертаючись назад, їхав по Галицькій, де у парку Воїнів-інтернаціоналістів побачив Шевченка, який з кимось розмовляв. За словами обвинуваченого, з потерпілим він особисто не знайомий, однак відчував до нього неприязнь, оскільки, коли працював на будові, потерпілий нахабно поводився з ним та робочими.

Побачивши Шевченка, він припаркував машину та взяв відро з фекаліями. Підійшов близько до потерпілого і вилив на нього фекалії з відра, відро тут же викинув, а з місця події втік.

Обвинувачений зазначив, що корисливого мотиву в нього не було, однак мав намір принизити потерпілого, що йому і вдалося. Після події поїхав за кордон на заробітки та за три місяці повернувся. Не знав, що його розшукують правоохоронці.

Вказав, що має трьох малолітніх дітей, середньомісячний дохід становить приблизно 14 000 грн. У вчиненому розкаявся і просив суд суворо його не карати.

Потерпілий у судове засідання  вкотре не з’явився. Цивільний позов та клопотань про відкладення розгляду кримінального провадження не надсилав.

Суддя Олеся Зеленко визнала чоловіка винним у хуліганстві та призначила штраф у розмірі 17 000 грн.