Івано-Франківщина - чемпіон за кількістю прямих іноземних інвестицій

news-image: Івано-Франківщина  - чемпіон за кількістю прямих іноземних інвестицій
Івано-Франківська область, як і Львівська, за останні кілька років отримала поштовх у розвитку завдяки близькості до Євросоюзу.

Підписання Угоди про Асоціацію значно спростило торгові взаємини між Україною і ЄС і стало стимулом для припливу інвестицій насамперед в регіони, розташовані по сусідству з Євросоюзом, пише  Корреспондент.net.

У структурі промисловості Івано-Франківської області 41% займає енергогенерація, 14,7 % — хімічна галузь, 11,3 % — деревообробна промисловість, 5,2 % — виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів і майже 5 % — машинобудування.

Івано-Франківська область не має сухопутних кордонів з іншими країнами, але при цьому відстань до пунктів пропуску з Румунією, Польщею, Словаччиною та Угорщиною становить 200-300 км. Регіон пов’язаний з іншими великими містами західної України розгалуженою мережею шосейних і залізничних доріг.

У числі найбільших компаній регіону з іноземними інвестиціями — завод «Леоні», який виробляє компоненти електроніки для автомобілів і належить німецькій компанії Leoni.

Серед підприємств, що з’явилися в області в 2017-2019 роках, — бетонний завод «Унібрук», нова лінія цементного заводу «Івано-Франківськцемент», сонячні електростанції «Альфа-Енергія» і «Сан Вест Енерджі».

Обсяг експорту на душу населення в області на 44 % нижче за середній по Україні показник. Валовий регіональний продукт на душу населення на 32 % нижчий за середній по країні, а рівень зарплати в області на 23% нижчий від середньоукраїнського.

Обласна влада не використовує бюджету розвитку для стимулювання інвестицій у регіон — він становить в 2019 році 0 грн на душу населення.

За даними Івано-Франківської ОДА, в область вкладено понад 900 млн доларів прямих іноземних інвестицій. З цієї суми 75% інвестовано в промислові підприємства області. У Івано-Франківській області є інвестиційний паспорт, затверджений обласною радою в 2018 році.

Найпривабливішими для капіталовкладень галузями регіону є сільське господарство, переробна та видобувна промисловість, енергогенерація, а також складальні виробництва, орієнтовані на ринки ЄС.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 22.08.2019 18:05
загрузка...