Іванофранківцям презентували книгу про утиски журналістів в Криму

news-image: Іванофранківцям презентували книгу про утиски журналістів в Криму
Сьогодні, 24 вересня автор книги «Пресувальна машина: як Росія знищувала свободу слова в Криму» журналіст Юрій Луканов розповів про ситуацію з утисками медіа в Криму.

Презентація книги відбулася в творчому просторі "Вагабундо", інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Головним героєм книги «Пресувальна машина: як Росія знищувала свободу слова в Криму» є журналіст, політв'язень Кремля Микола Семена. Кримського журналіста відстежувала ціла група ФСБшників і засудили його лише за співпрацю з проектом «Крим. Реалії» Радіо «Свобода».

Як зауважив під час презентації ще один герой книги, ведучий проекту «Крим. Реалії» Радіо«Свобода» Сергій Мокрушин, правозахисні організації за останні п’ять років в Криму зафіксували понад 300 випадків тиску на незалежних журналістів – викрадення, побиття, погрози, обшуки, залякування, затримання тощо.

"Правозахисні організації працюють над встановленням миру. Ми підписали меморандум про співпрацю з російською спілкою журналістів і так отримали хорошу трибуну для розповіді, що насправді відбувається. Від початку окупації, проти журналістів в Криму було відкрито щонайменше 10 кримінальних справ за «екстремістськими» та «терористичними» статтями", - каже журналіст.

За словами Сергія Мокрушина, за п’ять років російської окупації медіапростір у Криму трансформувався таким чином, що майже не лишилося жодної шпарини, через яку люди могли б розповісти про свої справжні проблеми та могли б бути почутими.

«Півострів, зачищений від незалежних засобів масової інформації, накрито інформаційним куполом російської пропаганди та інформаційних операцій російських спецслужб. Вони пускають свої передачі по наших хвилях, перебивають наші трансляції. Єдина шпаринка для нас залишилася це vpn. Використовуючи його ти можемо поширювати інформацію», – розповідає журналіст.

Водночас автор книги Юрій Луканов каже, що нині політика ОБСЄ змінюється на проросійську, але це не означає, що ми маємо мовчати. Навпаки необхідно доносити інформацію, що відбувається в Криму.

"Моя книжка перекладена англійською. Ми її презентували на сесії Ради Європи, розіслали в посольства. Електронна англомовна версія моєї книжки доступна для поширення в мережі. Поширюйте, якщо можете для іноземців",- закликає автор.

На завершення Юрій Луканов закликав франківців подорожувати україною і цікавитися, як живуть люди в інших містах. Адже саме відірваність Криму і те, що мало хто з його мешканців бував на материку, дозволила окупантам посіяти "зерно суміву" в головах кримчан. 


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 24.09.2019 16:43
загрузка...