Із гастарбайтерів - у інвестори: Як шеф-кухар відкрив бізнес у Коломиї


За освітою – вчитель фізкультури. А за покликанням – кухар. Коломиянин Василь Новак готує неймовірну італійську пасту та піцу.

Усіх тонкощів приготування піци Василь навчився у Європі, пробувши там 15 років гастарбайтером, йдеться у сюжеті Факти.

Спочатку у Польщі, а потім – в Італії. Починав із миття посуду. А за кілька років став шефом в італійських ресторанах із зарплатою у кілька тисяч євро. Жив у відомому курортному містечку Позітано.

Та вже 5 років Василь куховарить в українській Коломиї. Повернутися на батьківщину його вмовила дружина Інна. Вона також працювала в Італії.

Але, коли завагітніла, наполягла на поверненні додому. В Італії не хотіли втрачати цінного кухаря. Але Василь разом з дружиною вирішили відкрити піццерію в Україні. Стартували у важкий період – під час подій на Майдані. Тоді ризикнули усім, що мали.

За 5 років сім’я разом із компаньйонами в Коломиї відкрили вже чотири заклади. Зараз у них працює щонайменше 40 працівників. Приклад сім’ї Новаків демонструє, що заробітчани можуть не лише переказувати рідним гроші, а й інвестувати у власний бізнес. Але  повертаючись з-за кордону, мігранти привозять не лише кошти, а й цінний досвід.