Керівник облДержпраці зменшив штраф будівельній фірмі з мільйона до 4 тисяч


Служба безпеки України та поліція вважають, що начальник управління Держпраці в Івано-Франківській області, зловживаючи службовим становищем, оштрафував місцеву будівельну компанію ТОВ «Філ-буд» на 3,7 тис грн. замість передбачених законом 1,00 млн грн.

Про це йдеться в кількох ухвалах Івано-Франківського міського суду, пише Курс.

Слідчі встановили, що інспектори обласного управління Держпраці з 6 до 12 червня 2018 року перевіряли об’єкт незавершеного будівництва в с. Угорники, яке веде ТОВ «Філ-буд». Працівники, які виконували будівельні роботи, повідомили інспекторам, що працюють без належного документального укладення трудових відносин та отримують «зарплату в конверті». 

Після перевірки інспектор Винник Н.В. склав Акт інспекційного відвідування юридичної особи, у якому зафіксував порушення, розмір штрафних санкцій за які становить 1,00 млн грн. Однак, як встановили правоохоронці, начальник обласного Управління Держпраці, діючи всупереч інтересам служби, з корисливих мотивів та в інтересах третіх осіб, виніс постанову про накладення штрафу на ТОВ «Філ-буд» у розмірі 3,7 тис грн., тобто зменшив розмір штрафу у 270 разів.

Досудове розслідування проводить головне управління Нацполіції в області. Суд надав слідчим дозвіл на вилучення документів з Управління Держпраці, які стосуються перевірки ТОВ «Філ-буд».

Управління Держпраці в області з листопада 2015 року очолює Ігор Росипайло.