Косівська вишивальниця влаштувала етно-дефіле у музеї

news-image: Косівська вишивальниця влаштувала етно-дефіле у музеї
У музеї народного мистецтва і побуту Гуцульщини відбулось сучасне етно-дефіле. Понад тридцять сорочок та суконь, оздоблених ручною вишивкою представила Галина Крицкалюк – майстриня з села Смодна на Косівщині.

Пані Галина за освітою інженер, вишивкою ж захоплюється з дитинства. Цікаво, що у своїй основній роботі - авторка вже багато років очолює будинок культури у рідному селі, майстриня докладає багато зусиль для популяризації народних традицій та вишивки, зокрема. Організовує зустрічі молоді, виступи фольклорних колективів, виставки та етно-вечірки, йдеться на сторінці музею.

За словами Галини Крицкалюк, спочатку вишивка була для неї просто хобі. Згодом це захоплення переросло ще й у засіб додаткового заробітку - стали з*являтися замовлення та пропозиції представляти одяг на виставках і етно-показах. Вишивальниця працює над створенням сорочок вечорами, часто до пізньої ночі. Їх оздоблення народжуються під впливом орнаментів традиційного гуцульського вишиття. Також авторка творчо інтерпретує взірці вишивок з сучасних журналів, змінюючи кольорову гаму та крій виробу.

Своєрідною «родзинкою» показу в Музеї стали декілька комплектів парних сорочок для чоловіка і дружини. У Галини Крицкалюк такі сорочки часто замовляють для наречених. Особливо популярні серед молодят вишиванки з оздобленням у блакитних кольорах. 
Одяг для музейного етно-дефіле вишивальниця створювала близько двох років.

Гості, які завітали на показ, дуже тепло зустріли і колекцію одягу, і її авторку. А мистецтвознавці-професіонали з Косівського інституту ПДМ ЛНАМ відзначили особливий стиль та високий художній рівень представленої колекції.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 01.05.2018 18:53