Киянин у Франківську перерахував шахраям 33 тисячі нібито за "Мерседес"


Нaйдiєвiшa схема, зa дoпoмoгoю якoї пpoйдиcвiти oшyкyють мicцeвих мешканців, – нeпpaвдивi oгoлoшeння пpo пpoдaж тoгo чи iншoгo тoвapy нa piзнoмaнiтних Інтepнeт-caйтaх.

Афepиcти пepeд вiдпpaвкoю тoвapy пpocять aбo aвaнc, aбo стовідсотковy пepeдoплaтy. Пicля нaдхoджeння гpoшeй пceвдoпpoдaвeць зникaє нaзaвжди: пepecтaє вихoдити нa зв’язoк, вiдключaє тeлeфoн, видaляє зaпиc, пише прес-служба прикарпатської поліції.

Так, 12 березня до Івано-Франківського відділу поліції надійшло повідомлення від 34-річного мешканця Київської області. Чоловік повідомив про те, що невідома особа заволоділа його грошовими коштами в сумі близько 33 тисяч гривень. Як з’ясували поліцейські, потерпілий, перебуваючи в гостях у сестри в Івано-Франківську, на відомому Інтернет-сайті «ОЛХ» натрапив на оголошення про продаж автомобіля «Мерседес». 
У телефонній розмові з продавцем чоловік домовився про суму завдатку, після чого сьомого березня переказав 33 тисячі гривень на його банківську карточку. Отримавши гроші, шахрай відключив мобільний телефон. Подальші спроби киянина зв’язатися з ним були безуспішними. Чоловік зрозумів, що став жертвою шахрайства й звернувся в поліцію. 
Відомості за цим фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190-ю (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Торгуючи чи купуючи у соціальних мережах, будьте особливо пильними! Часто шахраї поміщають на Інтернет-сайтах оголошення про продаж неіснуючих товарів, тому підтвердити їх наявність не мають можливості. Старайтеся здійснювати операції з купівлі чи продажу післяплатою, тобто, коли оплата вартості товару здійснюється безпосередньо при одержанні його адресатом.