Любомир Гузар: "Справжній християнин не може бути націоналістом"


Архиєпископ-емерит УГКЦ Любомир (Гузар) у своїй промові на ХІІІ науковій практичній конференції «Духовні цінності українського народу у світлі співпраці суспільствознавства і богослов’я» відзначив, що для суспільства є дуже важливим взяти до уваги Божу науку.

“Зокрема, Біблія вчить нас патріотизму. Націоналізм не може бути християнською чеснотою, бо він не є досконалим, робить людину дещо обмеженою, адже націоналіст любить лише своє. Проте патріотизм має бути притаманний християнину: він любить власну Батьківщину і водночас має відкрите серце до інших людей, готовий поважати їх гідність та права”, – підкреслив архієпископ Любомир.

Із виступами на конференції виступили також науковці, представники Української Православної Церкви, УПЦ Київського Патріархату, РКЦ, УАПЦ(о), юдейської громади України (ОІРОУ), Духовного управління мусульман України. Від імені Громадської ради при МОЗ України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій в конференції взяв участь виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін.

Конференція продовжилась засіданнями тематичних секцій, результати яких будуть оприлюднені у вигляді стенограм, збірника наукових публікацій та репортажів ЗМІ