Мешканці Рожнятівщини вимагали в ОДА відремонтувати їхню дорогу

news-image: Мешканці Рожнятівщини вимагали в ОДА відремонтувати їхню дорогу
У вівторок, 21 січня мешканці Рожнятівського району приїхали під стіни ОДА. Мешканці сіл Нижній Струтинь, Верхній Струтинь, Суходіл, Липовиця вимагали у керівництва області передбачити гроші на ремонт дороги "Рожнятів — Липовиця".

Співорганізатор акції Роман Перегіняк розповідає, що ще 10 січня зустріч щодо стану доріг в районі відбулась у Рожнятові. Тоді люди розмовляли із депутатами, а також з головами сіл Спас, Верхній та Нижній Струтинь. У підсумку написали заяву президенту, прем’єр-міністру, депутатам Верховної Ради та голові Івано-Франківської ОДА, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Житель села Липовиця Роман Якимів розповідає, що у людей вже немає сил їздити такою дорогою. За його словами, селяни звертались за коштами до сільської ради та РДА, однак чують тільки те, що грошей немає.

"У нас уривається терпець. Вже доходить до того, що люди готові перекривати дороги. Особисто я машиною майже не їжджу, бо запчастини дорогі. Ми бачимо, що на цей рік в області майже не закладено коштів на ремонт доріг, тож вирішити приїхати до керівництва області, аби нам відремонтували дорогу. Вона чомусь не є в пріоритеті, натомість кожного року виділяються гроші на дорогу "Калуш — Осмолода"", - розповідає Якимів.

З мешканцями Рожнятівщини зустрілися заступники голови Івано-Франківської обласної ради Марія Савка та Василь Івасик.

Василь Івасик зазначає, що цьогоріч на ремонт доріг в області з Державного фонду регіонального розвитку буде виділено 523 мільйони гривень. І зараз складають перелік доріг, які будуть ремонтувати цьогоріч. Триватиме це до 1 лютого, а вже всередині наступного місяця стане відомо, які дороги попадуть у список.

За словами посадовця, сьогодні запланована зустріч з усіма головами РДА. Вони мають скласти перелік доріг в районі, які треба відремонтувати. Чиновники зазначають, що на Прикарпатті 80% доріг місцевого значення потребують ремонту. Загалом аби відремонтувати всі дороги в області потрібно 40 мільярдів гривень.

За словами голови районної ради Василя Рибчака, у минулому році вони вже виготовили проєктно-кошторисну документацію на дорогу Рожнятів - Липовиця, тож до ремонту можна приступати одразу, як будуть гроші. Загалом на ремонт цієї дороги у межах населених пунктів потрібно 114 мільйонів. 

Заступник голови районної ради Олег Понайда додає, що ця дорога - місцевого значення. Тож за її утримання відповідає державне підприємство "Дороги Прикарпаття". Відповідно, кошти мають закласти в облдержадміністрації.

«Ми вимагаємо справедливого та відкритого розподілу коштів на ремонт доріг. Добре, що люди прийшли сюди зараз, коли лише починають ділити дорожній фонд, а не в кінці року, коли вже пізно. Люди хочуть почути, чому область щороку ставить у пріоритет інші дороги? Який принцип розподілу коштів на ремонт доріг? Коли дорога Рожнятів-Липовиця стане пріоритетною і на її ремонт буде передбачено кошти? Бо минулого року було багато обіцянок, але роботи — нуль. У нас є 14 районів, а Рожнятівський район постійно обділений. Жителі населених пунктів Липовицького напрямку націлені на акції протесту. Бо людей вже дістало», - каже Олег Понайда.

Натомість Марія Савка запевняє, що з семи доріг обласного значення цього року на Рожнятівщині відремонтують зразу дві дороги - "Калуша — Осмолода" та "Креховичі — Дзвиняч". Щодо дороги "Рожнятів - Липовиця", то треба, аби голова РДА подала її у список пріоритетних для району.

Відтак, люди вирішили дочекатися розподілі коштів державного фонду. Якщо їх не почують - обіцяють піти на радикальніші дії. 

Читайте нас у FacebookTelegram, та Instagram. Завжди цікаві новини!


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 21.01.2020 12:58
загрузка...