Мешканці Старих Кут повстали проти газовиків


Люди кажуть, що не хочуть платити за те, чого не замовляли.

Про необхідність заміни газопроводу на одній з вулиць говорили ще торік. Але коли цьогоріч дійшло до заміни, з’ясувалося, що платити повинні люди, пише Бліц-Інфо з посиланням на Експрес.

«Спершу нам сказали, що треба укласти договори на виготовлення технічної документації. Ми уклали, по 300 гривень заплатили. Далі довелося підписувати вже договори на проведення реконструкції системи газопостачання, які обійшлися кожному в ще 600 — 800 гривень. Але після цього — нові рахунки. Нам кажуть, що треба міняти газопроводи-вводи до житлових будинків і дають підписувати додаткові угоди. А це вже коштує кому 5 тисяч гривень, а кому й 9 — 10 тисяч» — обурюються мешканці.

У повідомленнях, які показують скаржники зазначено «газопроводи-вводи до житлових будинків не є балансовою приналежністю Косівської дільниці Снятинського відділення, а є власністю споживачів природного газу. А тому роботи з їх заміни будуть виконуватись за кошти споживачів».

А от необхідність проведення таких робіт газовики обґрунтовують пошкодженнями – у всьому винна корозія та ненадійна ізоляція.

«Мені від центральної вулиці до хати — 45 метрів. Я вже платила за проведення лінії один раз — у 2000 році, коли лише побудувалися. А тепер маю знову платити. Спочатку нарахували 12 800 гривень, а тепер кажуть, що 8800. Це здирництво!» — додає Олександра Дмитрук.

Люди переконані, насправді ніяких корозій на їхніх газопроводах немає. Просто центральна лінія йшла одним боком дороги, а тепер її проклали іншим. Відтак усіх абонентів треба перепідключити. Люди називають це схемою наживи. В ситуації селяни звинувачують сільську раду.

Втім у сільраді кажуть, що не мають впливу на газовиків. У місцевій дільниці «Івано-Франківськгазу» кажуть, що з усіма питаннями варто звертатися в центральний офіс в Івано-Франківську.

Читайте нас в FacebookTelegram, та Instagram. Завжди цікаві новини!