Молодь і поліцейські в Івано-Франківську знайомилися з видами дискримінації

news-image: Молодь і поліцейські в Івано-Франківську знайомилися з видами дискримінації
Для Молодіжних Радників Поліцейських, патрульних та дільничних поліцейських представники київського Центру “Соціальна дія” при сприянні ГО “Молода Просвіта Прикарпаття” провели тренінги по недискримінаційних підходах у роботі поліцейського.

Понад 20 студентів різних навчальних закладів від училищ до університетів і майже два десятки правоохоронців області відвідали захід.

Експертка Кампанії проти дискримінації Олена Бондаренко запропонувала опрацювати декілька ситуацій, які в той чи інший час мали місце в реальному житті. Після бійки студентів, кайданки поліція оділа тільки на хлопців з Туреччини і відвезла у відділок, а українців відпустили. Жінка відмовилася здавати в оренду власне житло внутрішньо переміщеним особам з Донецька, які звернулися по оголошенню.

На біженця зі Сомалі напали невідомі, коли він вийшов за хлібом. Учасники вирішували, що з переліченого є проявом дискримінації та як має діяти поліція у кожному випадку. Після дискусій та обговорень група визначила, що дискримінація проявляється тоді, коли є дія зі сторони держави чи особи публічного права, що обмежує права інших за певною ознакою. Наприклад, за віком, статтю, віросповіданням, сексуальною орієнтацією, кольором шкіри, етнічною приналежністю, гендерною ідентичністю, станом здоров’я, політичними уподобаннями.

Студентка коледжу технологій та бізнесу Марія Пархуць висловилася, що треба бути толерантними до людей, які відрізняються від більшості і поважати вибір кожного, якщо це не завдає шкоди.

Ще обговорювали відео, на якому пересічні українці відповідають на питання, чи треба створити окремий простір за межами міста для осіб з інвалідністю, лікувати від гмосексуальності, вводити податок для бездітних людей. Дійшли до висновку, що більшість готові обмежувати права інших та дискримінувати, якщо це не стосується їх безпосередньо. Так, наприклад, тільки чоловік на візочку відповів, що ізольовувати від суспільства людей з інвалідністю не правильно.

Дуже часто наші стереотипні уявлення і, як наслідок, упереджене ставлення виникають не з власного досвіду, а нав’язаної картинки чи пліток, - говорить громадська діячка Євгенія Бардяк. – Не обов’язково сім’я з дітьми є неохайною чи шумною, а молодий ром, якого уява одразу малює як жебрака, цілком може бути артистом”.

Такі навчання допомагають представникам державних структур та майбутнім поліцейським краще розуміти суть прав та свобод людини, на яких базуються закони в кожній правовій державі.

До теми: Півроку співпраці: Франківцям розповіли про успіхи молодіжних радників поліції


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 09.12.2018 09:47