Молодь Прикарпаття зустрілася з міжнародною делегацією лемківської світової спільноти

news-image: Молодь Прикарпаття зустрілася з міжнародною делегацією лемківської  світової спільноти
Громадська організація “Молода Просвіта Прикарпаття” разом зі Світовою федерацією українських лемківських об’єднань (СФУЛО) провели в історичному приміщенні ресторації “Францішек Ромашкан” симпозіум “Лемківська спадщина. Єднання поколінь”.

До обговорення доличилися гості з Канади, Польщі, Хорватії. Вони поділилися спогадами, як відроджували та започатковували лемківських рух в Україні та інших країнах світу, розказали наскільки молодь за кордоном цікавиться збереженням своєї лемківської спадщини та закликали до активної співпраці.

Зокрема, пан Хомик зазначив, що лемки зі США готові матеріально та логістично підтримувати дослідницькі експедиції молоді на рідні лемківські землі. Представник “Об’єднання лемків Польщі” Василь Шлянта наголосив про важливість співпраці з психологами, які би допомагали долати “травму поколінь”, бо раніше на цьому не робили акцентів.

Своїми переживаннями та емоціями під час відвідання рідного краю предків поділилися представниці молоді Уляна Басараб-Ганчак та Наталія Гугіль. Наталя сказала з трепетом у голосі, що тільки на лемківській землі своїх дідів-прадідів, коли побачила верби і тополі, зрозуміла значення слів відомого вірша: “І якщо впадеш ти на чужому полі, Прийдуть з України верби і тополі. Стануть над тобою, листям затріпочуть, Тугою прощання душу залоскочуть”. Говорили багато про збереження лемківської спадщини.

“Ми стараємося усіма силами популяризувати такі традиції, як приготування лемківських страв, бісероплетіння, співання аутентичних пісень, - ділиться голова “Молодої Лемківщини” з міста Львова Микола Крупей. – Дуже хочемо, аби прикарпатська молодь теж підхопила цю хвилю і підсилила молодіжний лемківський рух”.

Микола розказав і про проблеми, з якими стикається молодь у своїй роботі, зокрема, брак мотивованих людей та відсутність сталого фінансування. Голова “Молодої Просвіти Прикарпаття” Євгенія Бардяк підсумувала, що на Івано- Франківщині уже сформовано актив молоді та буде найближчим часом зареєстровано молодіжну лемківську організацію, а також продовжуватиметься мережування, яке розпочалося ще минулого року в рамках проєкту “Ми – лемки!”.

Довідково. Цього року Україна відзначає 75 роковини початку депортації етнічних українців Закерзоння, зокрема Лемківщини, у 1944-1951 роках.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 03.08.2019 22:41
загрузка...