Музика майбутнього: У Франківську німецька співачка перетвориться на живу саунд-скульптуру


13-17 червня в Івано-Франківську пройде фестиваль актуального мистецтва "Porto Franko". Організатори не перестають дивувати. Зокрема, 17 червня, відбудеться перформанс від Юлії Міхалі “La Rinascita della M.A.R.L.E.N.E.”, створений на основі персонажу Марлен з роману “Die Einzigen” Роберта Німана.

"Маємо, дамо послухати вам, коли всесвітньо відома німецька співачка Julia Mihály, разом з ансамблем Sed Contra Ensemble, перетворить Художній музей - на електроакустичну церкву", - йдеться в дописі на сторінці "Porto Franko".

Використовуючи специфічну систему сенсорних контродерів та нейроімпульсних генераторів, поєднаних із складним патчем в програмі Max MSP, Юлія Міхалі намагається відтворити шлях цих утопічних пошуків, до кінця твору перетворюючись власне на живу звукову скульптуру. Ряд датчиків вимірюють активність мозку та рухи шкіри артистки, перетворюючи сигнали на звуки. Паралельно камерний ансамбль у складі струнного тріо та електрогітари виконують щось на кшталт інтимного епілогу / музичних спогадів пам’яті Марлен.

Дуже важливим моментом є контроль сенсорів над мозковою активністю артистки та створення на основі цього музичної матерії: таким чином перформанс стає повністю інтерактивним, оскільки поведінка публіки, рухи в просторі, кольори тощо стають основою для створення музики через взаємодію артистки та публіки.

Прем'єра відбудеться 17 червня о 17:00 у Художньому музеї.

До теми: Літак як музичний інструмент? Організатори "Porto Franko" готують незвичайне дійство.

Перформанси та моновистави: Що покаже Porto Franko-театр?

У червні до Івано-Франківська приїде "найадекватніший гурт України".

Незабаром до Франківська завітає Pianoбой.