Минулого року туберкульоз діагностували у 88 франківців

news-image: Минулого року туберкульоз діагностували у 88 франківців
Захворюваність на туберкульоз в місті Івано-Франківську є стабільною, щороку реєструється близько 80 випадків.

Про це у  п’ятницю, 22 березня під час круглого столу до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом щодо лікування та профілактики захворювання розповіла начальник управління Марія Бойко, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

За її словами, захворюваність на туберкульоз зростає останні 15 років.

«Хоча ситуація стабілізувалась,  на туберкульоз хворіють не тільки дорослі, а й діти та підлітки. Останні роки ситуація є напруженою. Станом на 1 січня під спостереженням лікарів перебувало 107 франківців хворих на туберкульоз. Так, минулого року вперше туберкульоз діагностовано у 88 осіб. Серед дітей та підлітків – 3 – 5 випадки», - каже лікар.

На думку міського голови Руслана Марцінківа, місто завжди буде старатись допомагати лікарям обладнанням.

«Туберкульоз – велика соціальна проблема, яка потребує уваги та наполегливої роботи фахівців різних галузей таких як освіта, медицина, соціальні служби громадських організацій та кожного громадянина. Для вчасного виявлення захворювання необхідно щорічно проходити профілактичні огляди. Для покращення даної роботи минулого року ми закупили три рентген апарати», - зауважує Марцінків.

Лікарі зауважують, що минулого року у місті зареєстровано 14 випадків смерті від туберкульозу.

Керівник благодійного фонду «Реабілітаційний центр наркозалежних Захід Шанс» Олександр Гринь зауважив, що серед групи ризику є колишні ув’язнені, безпритульні, люди, які вживають наркотики, секс-працівники, чоловіки, які ведуть одностатевий спосіб життя.

«Наші працівники можна сказати у польових умовах шукають людей із груп ризику та стимулюють їх пройти тестування. Зокрема, минулого тижня наші працівники виявили три випадки захварювання на туберкульоз. Один з них у безпритульного та два – у людей, що вживають наркотики», - каже Гринь.

Довідково: На даний час на обліку перебуває понад 35 тисяч українців, з них близько 8 тисяч з лікарсько-стійким туберкульозом. За даними Центру медичної статистики МОЗ України, в Україні за дев’ять місяців 2018 р. кількість уперше зареєстрованих захворювань на туберкульоз, включно з його рецидивами, становила 19 893, або 47,1 на 100 000 населення, що на 1,9% менше аналогічного періоду 2017 р. (48,0 на 100 000).

Захворюваність на туберкульоз серед дітей, яка тісно пов’язана з туберкульозом у дорослих, мала тенденцію також до зниження — на 4,3% (із 7,0 до 6,7 на 100 000 дітей віком до 14 років включно). Показник захворюваності на туберкульоз серед дітей-підлітків в Україні зменшився на 20,1% (із 16,9 до 13,5 на 100 000 дітей віком 15–17 років включно).

Захворюваність на активний туберкульоз у поєднанні з хворобою, зумовленою вірусом імунодефіциту людини, за дев’ять місяців 2018 р. порівняно з аналогічним періодом 2017 р. мала тенденцію до зростання — на 6,3% (із 7,9 до 8,4 на 100 000 населення).


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 22.03.2019 13:34