На франківських зупинках вимірюватимуть забруднення повітря

news-image: На франківських зупинках вимірюватимуть забруднення повітря
В Івано-Франківську електронні табло будуть використовуватись не тільки для інформування пасажирів про рух громадського транспорту.

Про це у мережі Facebook повідомив керівник управління транспорту та зв'язку Олег Ганчак.

Проект EcoCity – це мережа пристроїв моніторингу стану якості повітря, розміщених в місті. Ці станції визначають забрудненість повітря і додаткові показники (температуру, вологість, атмосферний тиск, рівень шуму). Дані з сенсорів на станції обробляються платформою Arduino і надсилаються на сервер. Після цього дані виводяться в зручному вигляді на сайті. Кожен житель міста може переглянути показники на сайті. 

"Наявність таких станцій дозволяє вести контроль забрудненості в місті, а також вести аналіз цих даних з метою виявлення джерел забруднення. Екологи можуть використовувати дані з станцій для різного роду розрахунків. Також таким чином можна доводити інформацію про стан забрудненості повітря в маси і популяризувати екологічний рух серед населення", - зауважив чиновник.

В даний момент в Україні - це перший такий проект. До цього такі проекти існували тільки в країнах Європейського Союзу, США, Китаю та інших розвинених країнах. І ціна таких пристроїв відносно висока (від 1000 Доларів США). За ціну одного такого пристроя в Івано-Франківську створили п’ять, не поступаючих якістю і точністю. 

Перший такий пристрій встановлений в центральній частині міста на фасаді ресторану Urban Space. 

Нещодавно, другий такий пристрій контролю встановлено на електронному табло зупинки "Золота Нива" вул. Симоненка. Також в планах встановити дані пристрої на вокзалі, на електронному табло біля ЦУМ та на табло біля кінотеатру "Космос". 

Стежте за забрудненістю повітря в своєму мікрорайоні можна за на сайті та змонтованих пристроїв моніторингу.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 02.01.2019 20:59
загрузка...