На книжки, ігри та стріт-арт: Як франківські школи заробляють на смітті

news-image: На книжки, ігри та стріт-арт: Як франківські школи заробляють на смітті
Нещодавно у франківських школах стартував пілотний проект з сортування сміття. Оскільки контейнерів було тільки 15, їх роздали чотирьом закладам освіти, які займаються цим вже давно.

Заступниця директора департаменту освіти з виховної роботи Ольга Шендрик розповідає, що встановити контейнери для сортування запропонували в екологічному бюро УГКЦ.

«У проекті зголосились взяти участь 15 шкіл. Оскільки по одному контейнеру замало, ми вирішили для початку залучити ті школи, де вже сортують сміття. Однак, до цього часу це відбувалось «стихійно», збирали у звичайні паперові коробки. Ми розділили їх чотирьом школам. Вийшло по чотири та три контейнери. їх встановили у № 1, 6, 11 та 26 школах», - розповідає посадовиця.

У департаменті освіти зараз планують докупити ще урн для сортування. Окрім того пишуть різноманітні проекти та гранти, аби встановити вуличні контейнери для збору вже відсортованого сміття. Наразі такий майданчик є тільки у школі №1.

Шендрик зауважує, що дітям подобається складати відходи.

«Ми хочемо навчити дітей, що сортуючи папір можна зберегти одне дерево, що пластик розкладається довго. Потрібно навчити дітей, що заробляти гроші можна у будь-якому віці», - акцентує Шендрик.

За словами заступниці директора з навчально-виховної роботи Світлани Авраменко, розсортовувати сміття у школі №1 почали ще три роки назад. Розпочали з макулатури.

«Спочатку ми почали заробляти не великі суми. За виручені кошти заправляли принтер. Тоді діти користувались ним безкоштовно. Так, як ми були зорієнтовані на початкову школу, то минулого року для групи продовженого дня придбали розвивальні ігри та спортивний інвентар – м’ячі, обручі, скакалки та бадмінтон», - зауважує вчителька.

Цього року до макулатури додались ще кришечки та пластик. Також у школі почали збирати батарейки.

А от у школі №26, збирати макулатуру почали десять років назад. Для цього у школі двічі на рік оголошують серед дітей конкурс та розповідають на які потреби підуть виручені кошти.

«Наша школа відкрилась у 2002 році. Тоді бібліотечний фонд був у нас не великий і треба було поповнити його. Але для цього потрібні були кошти, тож ми вирішили оголосити конкурс на збір макулатури», - розповідає директорка школи Наталія Ільчишин.

За її словами, через 6 – 8 років після цього за зароблені гроші у школі придбали шафи для цих же книжок. А от минулого року у шкільному дворі намалювали мурал – сонячну систему. Цього року у школі знову оголосили акцію, метою її було зібрати кошти для встановлення лавочок в альтанці для уроків на свіжому повітрі.

Окрім того, минулого року у школі почали збирати кришечки та використані батарейки. Зараз же у школі № 26 збирають також пластикові стаканчики, упаковки від молока та соку, а також обгортки від цукерок.

Освітяни розповідають, що кошти виділяють тільки на наукову та краєзнавчу літературу. Відтак минулого року от у 11 та 6 школах за вилучені кошти закупили художні книги для бібліотек.

Наразі в департаменті освіти думають також про те, щоб дітей починали вчити сортувати сміття ще у дитсадках.

Читайте Бліц-Інфо в FacebookTelegram та Twitter. Тільки найважливіші новини!

Підготувала: Ірина Лукач


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 26.11.2018 07:03
загрузка...