На Косівщині живуть митці, які володіють унікальним мистецтвом інкрустації дерева

news-image: На Косівщині живуть митці, які володіють унікальним мистецтвом інкрустації дерева
Поверхню дерев’яних тарілок, скриньок або інших виробів різця майстри із гірского села Річка оздоблюють вставками з перламутру, металу, бісеру і деревини різних кольорів.

Ця техніка вимагає ювелірної точності та бездоганного знання геометрії, адже кожна деталь інкрустації вставляється у вирізаний вручну отвір, ідеально підігнаний під її розмір.

Твори сучасних річківських майстрів мають свій упізнаваний стиль, властивий тільки цьому творчому осередку. Орнаменти тут добирають традиційні «річківські», що несуть енергетику минулого, адже село ще в ХІХ столітті було відомим осередком дереворізьблення та інкрустації. Імена багатьох митців, що творили тут, увійшли до скарбниці світового мистецтва. Чи не найвідомішим з них був Марко Мегединюк (1842 – 1912). Саме його вважають основоположником річківської школи інкрустації, одним з патріархів мистецтва дереворізьблення в Україні.

Побачити унікальні твори сучасних майстрів інкрустації села Річка можна на виставці в місті Косові, що відкрилася цими днями в Музеї народного мистецтва і побуту Гуцульщини. Виставку організував Регіональний центр народного мистецтва «Гуцульська ґражда». Експозицію під назвою «Віртуози інкрустації» презентували в  Музеї десять авторів: Віталій Мартищук, Василь Шмадюк, Михайло Кіщук, Олексій Кіщук, Петро Кіщук, Іван Білака, Василь Шарабуряк, Володимир Гіндей, Микола Грепіняк і Василь Грепіняк.

Виставка триватиме до 20 грудня.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 09.12.2018 20:06