На Львівщині розкопали одну із найстаріших церков України

news-image: На Львівщині розкопали одну із найстаріших церков України
У м. Буськ Львівської області на території Малого городища, археологи розкопали фрагмент однієї з перших християнських церков.

Про це пише lmn.in.ua.

Проводили там розкопки 4 роки. В середу, 10 липня, на 2-метровій глибині натрапили на керамічне мощення підлоги руського храму.

Імовірно, йдеться про церкву Богоявлення, яка згадується у втраченому Буському літописі. Її спорудження у ХІІ столітті пов’язують із правлінням першого Буського князя Давида Ігоровича.

“Ми знайшли елементи долівки . З гарної поливаної плитки різних кольорів. Коричневого, зеленого і жовтого кольору. Церква була приземленою, очевидно була бастіонного типу, подібною до маленького замочку. У випадку небезпеки вона мала прихистити мешканців”, – розповів краєзнавець Іван Ціхоцький.

Раніше на цьому місці археологи натрапили на поховання перших у Західній Україні християн. Крім того, виявили сотні артефактів, які свідчать про те, що тут була святиня.

“100% можна стверджувати, що на цьому місці стояла перша бузька церква. Тому що і прицерковний цвинтар, і ціла колекція спеціальних цвяхів для дерева, і керамічна плитка – воно все говорить, що тут була церква”, – каже археолог Петро Довгань.

Поруч науковці знайшли ймовірне поле битви між польськими та угорськими військами. Про це свідчать знайдені елементи середньовічної амуніції та озброєння у верхньому шарі ґрунту.

Розкопки на території Малого городища тривають майже 20 років. За цей час археологи зібрали також колекцію арбалетних наконечників та кінської збруї.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 15.07.2019 08:35
загрузка...