На Львівщині знайшли амфору, якій 5 тисяч років

news-image: На Львівщині знайшли амфору, якій 5 тисяч років
На горі Жупан поблизу Винників, що неподалік Львова, археологи виявили амфору Трипільської культури, вік якої налічує п’ять тисяч років. На неї натрапили під час розкопок на місці давнього людського поселення.

Про на своїй сторінці у Facebook повідомив мер м. Винники Володимир Квурт.

«На жаль, збереглися лише фрагменти амфори. Але вони у доброму стані і науковці стверджують, що зможуть її відновити. Вони переконані, що це, без сумніву, сенсаційна знахідка, адже це ще один артефакт, який дає можливість стверджувати, що трипільська культура поширювалася і на території Львівщини.На фрагментах амфори можна побачити орнаменти, які притаманні лише Трипільській культурі. У таких амфорах представники цих племен зберігали зерно та воду», - написав Квурт.

Також, за словами очільника міста, на території об’єкту науковці натрапили на наконечник стріли та кам’яну стелу, яка стоїть на долівці. Швидше за все, вона може бути пов’язана з якимись ритуальними дійствами.

«У 2016 році археологи натрапили на поселення трипільців поблизу Винників. Вони виявили решки наземної двоярусної споруди, хоча до того часу вважалося, що трипільці на нашій території не мешкали», – резюмував він.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 20.07.2019 14:59
загрузка...