На Прикарпатті розгорнули просвітницьку кампанію до 100-річчя ЗУНР

news-image: На Прикарпатті розгорнули просвітницьку кампанію до 100-річчя ЗУНР
Івано-Франківська обласна рада розгортає рекламно-інформаційну компанію про ЗУНР та діячів, які є уродженцями нашого краю.

Про це під час наукової конференції, присвяченій 100-річчю з дня проголошення Західно-Української Народної Республіки, повідомив голова облради Олександр Сич.

"Для Івано-Франківської обласної ради відзначення цього ювілею має принципове значення. Ми усвідомлюємо, що поки що на державному рівні дуже скромно відзначається 100-річчя української народної республіки і 100-річчя західноукраїнської республіки. І в той же час усвідомлюємо, що ці дати і події лежали у фундаменті сьогоднішньої української держави. Мені боляче, коли наші сусіди, які приблизно в однакових з нами умовах, проголосили або відновили державність, які раніше чи пізніше її втратили, так само як і ми, святкують сто років, а ми всього 27. І якщо сьогодні є актуальним питання про внесення змін до Конституції, то я б казав, щоб були внесені положення, що сучасна українська держава є як мінімум правонаступною цих державницьких форм 20-го століття", - впевнений Олександр Сич.

Очільник депутатського корпусу каже, що на загальноукраїнському рівні ця дата не буде мати такого відзначення. Відтак, в облраді вирішили зробити його помітним принаймні на Прикарпатті і в Галичині.

"Тому ми прийняли програму відзначення святкування 100-річчя ЗУНР, на яку цьогоріч виділили близько двох мільйонів. Також програма діятиме й в 2019. Окрім того, поза межами програми, апарат обласної ради розгортає рекламно-інформаційну компанію під назвою "Державницька звитяга України" про ЗУНР та діячів, які є уродженцями Прикарпаття. В області будуть розгорнуті відповідні білборди", - зазначив свободівець.

За словами керівника депутатського корпусу, також обласна рада заснувала ювілейну медаль до 100-річчя ЗУНРу.

"Не можемо вже нагороджувати учасників подій, але тих, хто доклався до розбудови української державності, до її захисту, ми обов’язково будемо відзначати. Також мені приємно, що силами обласного бюджету ми зуміли профінансувати перший том енциклопедії ЗУНРу", - підкреслив Олександр Сич.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 31.10.2018 16:53