На Прикарпатті завершили досудове розслідування, щодо масштабної нарколабораторії


На Прикарпатті завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальні акти у кримінальних провадженнях, щодо членів організованої групи в кількості 3 осіб та інших підозрюваних, у загальній кількості 14 осіб.

Члени організованої групи підозрюються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 307 ККУ (незаконне виготовлення, зберігання наркотичних засобів з метою збуту в особливо великих розмірах), ч. 3 ст. 28 ч.2 ст. 310 ККУ (незаконний посів або незаконне вирощування конопель у кількості п'ятдесят і більше рослин, організованою групою), ч.3 ст. 313 ККУ (незаконне придбання, обладнання призначеного для виготовлення наркотичних засобів, вчинені організованою групою), ч. 3 ст. 28 ч.2 ст. 317 ККУ (організація або утримання місць для незаконного виготовлення наркотичних засобів, організованою групою).

У ході досудового розслідування встановлено, що місцевий житель з метою збагачення організував групу осіб, для здійсненні незаконного посіву та вирощування нарковмісних рослин конопель та виготовлення з них особливо небезпечного наркотичного засобу «Канабіс», в особливо великих розмірах.

З цією метою він орендував теплично-овочевий комбінат в одному з сіл Косівського району площею чотири гектара, де за допомогою найманих працівників в кількості 14 осіб (мешканців Косівського району) висадили близько ста тисяч рослин елітних сортів конопель з підвищеним вмістом тетрагідроканабінолу, а також виготовили понад тону сухих суцвіть конопель, які були виявлені працівниками поліції спільно з оперативним підрозділом УСБУ в області.

Вартість виготовленого з цієї сировини наркотику на «чорному ринку» становила б понад п’ятдесят мільйонів євро.

Трьом підозрюваним 1993, 1982, 1968 р.н., мешканцям Косівського та Снятинського районів, судом обрано запобіжні заходи – тримання під вартою, решта 14 підозрюваним – домашні арешти.