Нардеп Ольга Сікора підтримала вимоги мера Калуша Ігора Насалика до Держказначейства


Народний депутат Ольга Сікора (в/о №85 із центром у Калуші) надіслала депутатський запит Прем'єр-міністру України Миколі Азарову "На виконання звернень Калуського міського голови Івано-Франківської області".

— До мене як народного депутата України звернувся міський голова міста Калуша Івано-Франківської області І.Насалик з приводу невиконання державою своїх зобов’язань, зокрема недофінансування в повному обсязі дотації вирівнювання на зарплату працівникам бюджетної сфери міста Калуша, не проведення платежів Держказначейством України, незабезпечення в повному обсязі коштів на медичну реабілітацію інвалідів (санаторно-курортне лікування), неповернення боргу в сумі 7 323 500 грн. на оздоровлення дітей міста, «безпідставне незаконне обмеження фінансування витрат по перевезенню пільгових категорій населення» (субвенція з Державного бюджету згідно ЗУ «Про автомобільний транспорт»), а також значного завищення обсягів доходу бюджету міста Міністерством фінансів України, що призвело до заниження обсягів міжбюджетних трансфертів та щодо неповернення місту різниці в тарифах за використану електроенергію, ідеться у зверненні народного депутата, яке є у розпорядженні ”Вікон”.

Відсутність бюджетних призначень на виплату зарплат призвела до того, що близько півтисячі працівників бюджетних установ та організацій міста Калуша пішли у безоплатну відпустку, цитує звернення Ігоря НасаликаОльга Сікора. У вимушених безоплатних відпустках нині перебувають лікарі, які, попри все це ходять на роботу, за яку їм не нараховують платню.

— В знак протесту щодо даної ситуації міський голова із заступниками теж пішли у безоплатні відпустки, залишивши місто напризволяще. Така ситуація у місті спричинила велику соціальну напругу, дала привід сумнівам працівників бюджетної сфери у завтрашньому дні, породила інформаційні дискусії, — зазначає народний депутат.

Тому, на виконання звернень міського голови та зважаючи на складну економічну ситуацію в регіоні з неможливості виплати зарплат працівникам бюджетної сфери, невиконанням державою своїх зобов’язань в частині повернення коштів по перевезенню пільгових категорій громадян, забезпечення санітарно-курортного лікування інвалідів та дітей, Ольга Сікора просить у Прем’єр-міністра:

— терміново забезпечити безперебійну роботу Держказначейства в місті Калуші;
— зняття соціальної напруги в регіоні шляхом забезпечення виплати зарплат працівникам бюджетної сфери;
— виконання державою зобов’язань по перевезеннях пільгових категорій громадян; оздоровленню інвалідів та дітей; повернення боргу в розмірі 7 323 500 грн. та відшкодуванню різниці в тарифах за спожиту електроенергію.

Як повідомляли “Вікна”, у вівторок міський голова Ігор Насалик констатував: акція протесту під назвою «безкоштовна відпустка» у Калуші завершилася. Далі сподіваються на «важку артилерію» — підтримку міст Прикарпаття.