Ноутбуки та електронні щоденники: Як за два роки змінився ліцей у Рожнівській ОТГ

news-image: Ноутбуки та електронні щоденники: Як за два роки змінився ліцей у Рожнівській ОТГ
Хімчинський ліцей «Інтелект» у Рожнівській об’єднаній територіальній громаді на Івано-Франківщині з впевненістю можна назвати одним зі зразків демократичної школи.

Знаходиться він у сільській місцевості за кілька кілометрів поганою дорогою із залишками асфальту і від центру громади, і від найближчої траси державного значення, у передгір’ї Карпат. Тут впроваджені одразу декілька інноваційних освітніх практик.

На вигляд – звичайна шкільна будівля, проте, коли потрапляєш у освітнє середовище, розумієш, засади нової української школи тут втілені на практиці.

Починаючи з коридорів, де на сходах між поверхами найнеобхідніші правила української та англійської. Так-так, ті самі неправильні дієслова, наприклад, які більшість з нас не надто успішно намагались завчити напам’ять у шкільні роки. А на стінах – мотивуючі малюнки, що демонструють цінність особистості кожної дитини. Їх у період канікул роблять самі вчителі та працівники школи.

Цьогоріч, розповідає директорка Хімчинського ліцею Валентина Розвадовська під час імпровізованої екскурсії навчальним закладом, на одній зі стін вирішили написати символічне послання для наших учнів, яке має показувати справжню цінність кожного з них.

Представникам Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», саме вдалось потрапити на процес створення цього маленького шедевра і теж долучитись до написання послання «майбутнім поколінням». Саме такі речі справді мотивують і є одним зі способів достукатись до свідомості та емоційної сфери сучасних школярів, поглинутих смартфонами та Інтернетом.

Йдемо далі і натрапляємо на кольорову розмітку на підлозі коридору поверху, де розташовані молодші класи, а також кольорові пуфи, на яких діти можуть відпочити за межами класу. Ще одна цікава деталь – на кожному з поверхів стоять контейнери для роздільного сортування сміття. Тут до цього цивілізаційного навику мешканців привчають зі шкільних лав.

Ну і, звичайно, класи. Обладнані по різному згідно з потребами різного віку школярів. Проте, у кожному класі є ноутбук і проєктор або плазмова панель для демонстрації начальних матеріалів. Ноутбуки у Хімчинському ліцеї закупили для повномасштабного впровадження електронного щоденника за зекономлені кошти освітньої субвенції. Експеримент розпочали з двох четвертих класів два роки тому. Батькам і учням сподобалось. За два роки докупили необхідну кількість ноутбуків і з 1 вересня 2019 усі переходимо на електронний варіант. Закуплену техніку використовують і в навчальних цілях, і для внесення оцінок в електронний щоденник.

«До цього нас підштовхнули результати маленького опитування серед батьків. Виявилось, що понад 70% з них тривалий час не бачать своїх дітей, адже працюють закордоном, тож не контролюють успішність дітей. А хотіли б…», - констатує Валентина Розвадовська.

Вчителька початкових класів, яка першою погодилась на експеримент, Надія Копильчук, розповідає, що батьки досить позитивно сприйняли новацію. Для них це можливість бачити оцінки дитини в той же день, а також прочитати окремі зауваження від вчителів, адресовані саме їм.

«Головне, що ми таким чином змогли налагодити контакт з батьками. В разі потреби конфіденційно переписуватись з кожним із батьків. Давати рекомендації щодо учня. Також завдяки електронній системі ми виставляємо фото дітей з уроків та позакласних активностей у школі на внутрішню сторінку і батьківська спільнота бачить їх», - підсумовує Надія Копильчук.

Саме можливість конфіденційно спілкуватись із батьками, за словами директорки Хімчинського ліцею Валентини Розвадовської, є дуже важливою.

«Усі сучасні нормативні акти щодо освіти говорять, що оцінка знань учня є конфіденційною інформацією. Її має знати учень, вчитель і батьки. За потреби – адміністрація школи. Це нівелює дискримінацію дітей через рівень успішності. Оцінки виставляються в електронний щоденник і не оголошуються при всьому класі, як раніше», - додає вона.

А також наголошує, що впровадження цього інструменту цілком посильне для багатьох шкіл. Головна вартість – ноутбук у кожний клас та доступ до мережі Інтернет. Програмний модуль у мінімальній версії – безкоштовний. Його цілком достатньо. Справа за бажанням вчителів і батьків. А результат того вартий – довіра і партнерські відносини з батьками.

Тут варто також додати, що і публічні інструменти демократії використовують у Хімчинському ліцеї Рожнівської ОТГ. Наприклад, вже кілька років тут практикують щорічний відкритий звіт директора перед батьками. Це також, на переконання Валентини Розвадовської, сприяє встановленню більш тісних і відкритих взаємин з батьківською громадою.

Окрім того, Хімчинський ліцей має свій веб-сайт, де вивішують необхідну для батьків та учнів інформацію, а також можна ознайомитись з новинами, успіхами та історією школи. Усі шкільні новини також можна почитати, подивитись і прокоментувати на сторінці Хімчинського ліцею у мережі Facebook. Що батьки та учні успішно роблять, адже на те вони і соцмережі, щоб забезпечувати інтерактив.

Запорука успіху більшості започаткованих у Хімчинському ліцеї Рожнівської ОТГ ініціатив у добрій комунікації між всіма учасниками освітнього процесу. Незважаючи на труднощі з фізичною дорогою до школи, комунікація між всіма учасниками тут на високому рівні.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 30.08.2019 06:06
загрузка...