Нові кредити потрібні, щоб розрахуватися зі старими держборгами, – Гройсман


Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що нові запозичення Україні необхідні для того, аби розплатитися з держборгом, який був нарощенний у попередні роки

Про це він сказав у середу під час засідання Кабінету міністрів, передає УП. 

За словами очільника уряду, із 2005 по 2013 рік «супер-професіонали побили рекорди» і збільшили держборг з 12,5 мільярдів доларів до 60 мільярдів доларів.

«Я вважаю, що ввівши в оману всіх людей, вони брали кошти за кордоном і всередині країни, платили по ним відсотки, і комусь там щось віддавали. Куди вони їх діли, гепнули ці гроші, я не знаю», - сказав Гройсман.

Він додав, що майже 50 додаткових мільярдів - це катастрофічна сума для України.

«Що таке 50 мільярдів додатково? Це трильйон мільярдів гривень. За ці гроші, що вони понабирали, країна може півтора роки жити абсолютно без сплати будь-яких податків. Куди вони їх діли?», - поставив риторичне запитання прем'єр.

Він зазначив, що тепер цей борг лягає на плечі кожного громадянина та на українську економіку і кошти, які могли б йти на медицину, освіту, пенсії чи армію, йдуть на обслуговування боргу.

Гройсман запевнив, що без цього Україні загрожує інфляція, неконтрольоване зростання цін, знецінення національної валюти, зупинка промислового виробництва і т.д.

«А нам кажуть, що ми маємо співпрацювати з кимось чи не маємо. Я хочу почути всіх причетних до цієї історії: нехай вони тільки почнуть говорити про те, що треба якось по-іншому діяти, я їм все-все розкажу! Публічно, відкрито, з фактами і документами», - заявив він.

Очільник уряду розповів, що на обслуговування боргу щороку витрачається 130 мільярдів.

«Тобто, для чого нам потрібне подальше запозичення? Для того, щоб повертати їх (борги - ред), але з іншого боку нам треба зростання економіки», - пояснив Гройсман.

Він додав, що за часів екс-прем'єра Арсенія Яценюка відбулась реструктуризація боргу з 60 до 55 млрд, але потім знову «довелось його трошки наростити, щоб обслуговувати».

«Але по відношенню до ВВП відсоток зменшується. Це говорить про те, що це має хорошу динаміку, щоб у середньостроковій і довгостроковій перспективі цей борг був абсолютно мінімізований», - сказав прем'єр.

Водночас, він поскаржився, що в Україні небагато людей, які борються за благополуччя країни, але висловив надію, що в майбутньому це зміниться.