Облаштують пандуси та реставрують зал: У Франківську ремонтують народний дім

news-image: Облаштують пандуси та реставрують зал: У Франківську ремонтують народний дім
На початку листопада розпочалися ремонти у центральному народному домі №1 на вулиці Шевченка. Це історична для міста будівля.

Саме тут засідав уряд Західноукраїнської Народної Республіки. А зараз в цьому приміщенні проводять різноманітні заходи для франківців. Про це йдеться на офіційному сайті очільника Франківська Руслана Марцінківа.

За словами начальника управління капітального будівництва Романа Галіпчака, тут були труднощі з проведенням тендеру. Адже роботи специфічні – будинок є пам’яткою архітектури. Тому важко було знайти підрядника, який би мав досвід проведення подібних робіт. Але вже з початку листопада у закладі ведуться демонтажні роботи.

У приміщенні протікав дах, вода затікала аж у підвали.  У планах – реставрація залу та підсобних приміщень. Також мають збільшити сцену та зробити обхід до неї з обох сторін.

«В нас працює 22 колективи, з них 7 муніципальних і 12 народних аматорський. Тому нам обов’язково були потрібні хороші умови», – розповіла директор центрального народного дому Галина Бай.

Комунікації замінять лише ті, що стосуються реставрації безпосередньо. Адже в приміщенні їх вже привели до порядку раніше.

Також заклад стане доступним для маломобільних груп населення. Адже за проектом тут облаштують пандуси, а також доступні туалети. Директриса розповіла, що вони й зараз працюють з людьми з інвалідності і проводять заходи для них. Але після ремонтів це стане куди простіше та зручніше.

«Це історичний для нашого міста будинок. Саме тут відбувалося засідання уряду ЗУНР.  А зараз це місце відпочинку для франківців різного віку. Тому важливо, щоб умови були комфортними. Вже наступного року будемо мати оновлений зал, але з урахуванням всіх тих вимог, що повинні бути при реставрації споруд архітектурної спадщини. Для нас важливо мати в центрі міста такий зал», – підсумував міський голова Руслан Марцінків.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 26.11.2018 16:18
загрузка...