Обленерго закликає прикарпатців обрізати дерева біля трас

news-image: Обленерго закликає прикарпатців обрізати дерева біля трас
У обленерго продовжуються планові роботи з розчистки трас. За рік енергетики планують прочистити близько 2 тисяч кілометрів трас повітряних ліній електропередач. Бригади обленерго розчищають траси ліній 10 та 0,4 кВ, а от обрізати дерева на приватних ділянках – обов’язок господарів.

Під час сильних вітрів та мокрого снігу дерева, що знаходяться неподалік від лінії електропередач, можуть спричинити коротке замикання на лінії, обрив проводу та падіння опор, створюючи небезпеку для населення, а також перебої в електропостачанні. Для прикладу, 12 грудня, в зв’язку з сильним вітром, дерева та гілки, що падали на лінії, знеструмили Косівщину, і на повне відновлення електропостачання знадобилось три доби. Планові роботи з розчистки трас покликані знизити кількість випадків, коли гілки обривають проводи.

«Кожного року наші працівники проробляють масштабну роботу з обрізання гілля, - розповідає технічний директор АТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник. –  У гірській місцевості, за необхідності, ми залучаємо до обрізки підрядників. Однак, цього недостатньо - під час стихії найбільше обривів ліній та вимкнень стається саме на лініях 0,4 кВ, поруч з будинками та садами. Найпоширеніша причина – це невчасно обрізане гілля».

За минулий рік зусиллями працівників компанії розчищено 622 км повітряних трас ліній електропередач напругою 10 кВ, та 1776 км електроліній напругою 0,4 кВ. На 2018 рік заплановано прочистити  364,01 км електроліній напругою 10 кВ та 1273,64 км – 0,4 кВ. Чистка траси в охоронній зоні електроліній 0,4 кВ, які розміщені на території підприємств, установ, організацій, господарських дворів та фермерських господарств – обов‘язок власника зелених насаджень. Винятком є приватні будинки осіб, які не можуть цього зробити самі – пенсіонери, інваліди, одинокі перестарілі. Тому, енергетики закликають господарів приватних ділянок не забувати про важливість обов’язку обрізати дерева, що ростуть під лініями електропередач у них на подвір’ях. Вчасно обрізане гілля зменшує ризик обриву проводів.

«Ознаки того, що дерева під ЛЕПами пора обрізати є очевидними, - кажуть у компанії. - Якщо гілки наблизилися до лінії 0,4 кВ ближче, ніж на 1 метр, якщо нові дерева доросли до проводів, якщо гілля нависає над проводами чи якщо дерева аварійні і при негоді можуть впасти на проводи, то їх треба обрізати. На жаль, мешканці йдуть на такі кроки неохоче через можливий врожай чи затінок, який може дати гілка. Важливо зрозуміти, що не проводячи обрізку дерев, господарі ділянок ставлять під загрозу життя і здоров’я людей та тварин, які можуть постраждати від обірваного проводу».

Щоб не допустити нещасних випадків через ураження електричним струмом, попередити пошкодження електроліній, забезпечити надійне електропостачання, щороку енергетики визначають місця, які необхідно чистити, складають план-графік розчистки трас і погоджують його у сільських радах, районних адміністраціях, інформують населення через районні засоби масової інформації. У графіках вказано, коли і де буде вимикатися електролінія, для того, щоб люди змогли обрізати дерева. Якщо ж споживач не міг в цей час провести обрізку, він може звернутися у РЕМ з відповідною заявою, і бригада РЕМ вимкне лінію від напруги у інший час. Уточнити інформацію щодо графіків вимкнень можна у філії АТ «Прикарпаттяобленерго» за місцем проживання.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 15.01.2018 12:19