Опора: На Франківщині пошкоджені білборди із політичною рекламою Євгена Мураєва

news-image: Опора: На Франківщині пошкоджені білборди із політичною рекламою Євгена Мураєва
23 та 24 лютого 2019 року спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА виявили одразу 5 білбордів із політичною рекламою кандидата у Президенти України Євгена Мураєва, які були заляпані речовиною зеленого кольору.

Пошкоджені білборди Євгена Мураєва розташовані на трасі Івано-Франківськ-Тернопіль (H-19) у проміжку між Івано-Франківськом та Тисменицею.

В Івано-Франкіській регіональній організації політичної партії «НАШІ» ОПОРІ повідомили, що про пошкодження білбордів нічого не знають. Відтак, свої дії щодо цього не коментують.

«Ми відстежуємо усі випадки перешкоджання виборчій активності кандидатів на посаду Президента, адже вільна, безперешкодна агітаційна діяльність будь-кого з кандидатів є необхідною складовою вільних та конкурентних виборів», - коментує Богдан Морикіт, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Івано-Франківській області.

За словами Богдана Морикіта, зазначені дії щодо кандидатів можуть мати ознаки складу злочину, передбаченого ч.2 ст.157 Кримінального кодексу України (перешкоджання діяльності суб'єкта виборчого процесу, що поєднане з пошкодженням майна).

Радниця з правових питань Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Юзвяк зазначає, що в залежності від обставин справи притягнути до відповідальності винних осіб можна також за ст.296 КК України “Хуліганство”. Так, згідно ч.1 ст. 296 КК України, хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, карається штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п'яти років.

Нагадаємо, у січні ОПОРА виявила пошкоджені білборди із політичною рекламою одразу 3-х потенційних кандидатів у Президенти України: ймовірно зеленкою та яйцями тоді закидали білборди політиків Юлії Тимошенко, Олега Ляшка та політичної партії  «Опозиційна платформа «За життя». 


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 26.02.2019 14:07