Останнє кохання: Прикарпатцям показали виставу про скрутні часи 1932-1933 років

news-image: Останнє кохання: Прикарпатцям показали виставу про скрутні часи 1932-1933 років
Протягом тижня на сценах народних домів у Рожнятівському, Галицькому, Калуському районах драматичний колектив “Прем’єра” при Бурштинському осередку “Молодої Просвіти Прикарпаття” показав коротку виставу “Останнє кохання” про скрутні часи 1932-1933 років.

Через історію однієї родини глядач зумів відчути весь трагізм тогочасних подій. Заради куска хліба йшли на злочин, зраджували найближчих, переходили на бік ворога. Солдати радянської армії проводили вилучення останньої їжі, що була в хатах. Могли й побити на додачу чи поглумитися з жінок.

Як зазначив автор сценарію Олександр Іваськевич, йому хотілося залишити щось світле у цій болючій розповіді, тому закохана пара, долаючи усі складнощі, таки залишається живою, що дає надію на відродження нації.

Під час усіх показів хвилиною мовчання і молитвою присутні вшановували пам’ять про замордованих людей.

“З виставою, яку створила молодь, ми подалися в села і районні центри, аби ще раз привернути увагу до нашої історії, - розповідає громадська діячка Євгенія Бардяк. - Серед аудиторії переважали старші, але ми віримо, що жодне наступне покоління не забуде полеглі душі”.

Директорка народного дому в селі Рівня, що на Рожнятівщині, Любов Баричко відмітила потрібність таких заходів саме у селах краю, де не так часто відбуваються схожі дійства, і запросила приїжджати з новими постановками на їхню сцену.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 27.11.2018 22:55